/  /  /  /  / Toyota Prius z możliwą usterką
Toyota Prius

Toyota Prius

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Toyota Prius z możliwą usterką

UOKIK|

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został poinformowany, że wybrane egzemplarze modelu Toyota Prius mogą mieć usterkę fabryczną. W związku z tym zdecydowano się rozpocząć w Polsce akcję serwisową, która ma charakter prewencyjny.

Chodzi o następujące samochody wyprodukowane w Japonii w okresie:
- od 23 lipca 2003 r. do 27 marca 2009
- od 4 września 2003 r. do 4 września 2003
- od 18 października 2004 r. do 23 marca 2009

Samochody z napędem hybrydowym są wyposażone w układ chłodzenia zespołu napędowego, w skład którego wchodzi pompa obiegowa napędzana silnikiem elektrycznym. W niektórych przypadkach uzwojenie silnika elektrycznego pompy może być zarysowane w wyniku procesu produkcyjnego u podwykonawcy. W miejscach zarysowań może pojawić się korozja lub przerwanie, co może doprowadzić do wyłączenia pompy oraz zapalenia się szeregu lampek ostrzegawczych na tablicy wskaźników pojazdu.

W rzadkich przypadkach mogłoby dojść do zwarcia elektrycznego w uzwojeniu silnika, co skutkuje przepaleniem się bezpiecznika w obwodzie zasilania silnika pompy i wyłączeniem pracy hybrydowego zespołu napędowego.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objętych jest łącznie 182 samochodów (lista numerów VIN patrz TUTAJ).

Generalny importer zadeklarował, że pierwsi właściciele aut są informowani listownie o sytuacji i zapraszani do autoryzowanych stacji obsługi w celu sprawdzenia, czy akurat w ich samochodzie występuje opisana wada i ewentualnego dokonania stosownej naprawy.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Toyota Motor Poland Company Limited (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: (0-22) 449 05 00, faks: (0-22) 449 05 05; e-mail: klient@toyota.pl; www.toyota.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama