/  /  /  /  / Toyota Prius Plug In Hybrid dla księcia Monako
Toyota Prius

Toyota Prius

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Toyota Prius Plug In Hybrid dla księcia Monako

Toyota|
null
© Toyota
nullnull

Książę Monako Albert II odebrał kluczyki do pierwszego w Europie seryjnego samochodu Toyota Prius Plug-in Hybrid, którym będzie poruszał się po księstwie przez najbliższe dwa miesiące. Nowy pojazd może wkrótce zastąpić standardowego Priusa, którego obecnie używa Albert II.

"Jesteśmy dumni z tego, że pierwszym w Europie seryjnym Priusem Plug-in Hybrid będzie jeździł książę Monako - mówi Didier Leroy, prezes i dyrektor generalny Toyota Motor Europe. "Cieszymy się, że w ramach naszej długotrwałej współpracy możemy przyczynić się do realizacji przedsięwzięć ekologicznych, zainicjowanych przez Jego Wysokość Księcia Alberta II".

W lutym rząd Monako z inicjatywy księcia Alberta II wprowadził nowy system zachęt finansowych, którego celem jest promowanie pojazdów ekologicznych w Księstwie Monako. W ramach tego systemu samochody w pełni hybrydowe emitujące poniżej 60 g dwutlenku węgla na kilometr objęte są subsydiami w wysokości 5 500 EUR, natomiast nabywcy pojazdów w pełni elektrycznych mogą liczyć na subsydia do 9 000 EUR.

Zachęcając swoim przykładem, Albert II będzie używać  do celów prywatnych Toyoty Prius Plug-in Hybrid: samochodu wyróżniającego się wyjątkowo niską emisją CO2 na poziomie zaledwie 49 g/km. Rozwiązania zastosowane w aucie znacznie rozszerzają możliwości napędu Hybrid Synergy Drive: akumulator litowo-jonowy zapewnia w trybie elektrycznym zasięg 25 km.

10 lat gwarancji na baterie aut hybrydowych Toyoty

Nowy Prius Plug-in Hybrid może również funkcjonować w trybie w pełni hybrydowym jak standardowy Prius, osiągając całkowity zasięg ponad 1 200 km.

Akumulatory samochodu można naładować do pełna ze zwykłego gniazda elektrycznego w ciągu zaledwie 90 minut. Zasięg 25 km w trybie elektrycznym oraz 424 bezpłatne stacje ładowania dostępne na terenie Monako umożliwiają poruszanie się Priusem Plug-in Hybrid po całym obszarze księstwa bez emisji dwutlenku węgla, tlenków azotu i cząstek stałych.

Toyota, jako lider technologii hybrydowej, legitymujący się sprzedażą ponad 4 milionów pojazdów z takim napędem, z radością przyjmuje działania Alberta II na rzecz promowania samochodów przyjaznych środowisku i uczynienia z Księstwa Monako światowego lidera w dziedzinie ekologicznej motoryzacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama