/  /  /  /  / Prius plug-in w 2011 roku
Toyota Prius

Toyota Prius

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Prius plug-in w 2011 roku

Reuters|
Toyota Prius plug-in
© Toyota
Toyota Prius plug-in

Toyota ogłosiła, że w 2011 roku rozpocznie sprzedaż nowego Priusa plug-in dla klientów indywidualnych, jednak już tym miesiącu pierwsza partia 580 egzemplarzy zostanie wyleasingowanych dla klientów rządowych i biznesowych w Japonii (230 sztuk), Europie (200 sztuk) i USA (150 sztuk). Opinie użytkowników będą miały decydujący wpływ na rozpoczęcie regularnej sprzedaży.

Ekologiczny model będzie wyposażony w nową baterię litowo-jonową o większej pojemności, która umożliwi przejechanie z wykorzystaniem jednostki elektrycznej dystansu 23,4 kilometra, a na jednym litrze paliwa maksymalny zasięg wyniesie 57 kilometrów. Toyota obiecuje, że nowy Prius będzie oferowany w przystępnej cenie.

Mniej więcej w tym samym czasie na rynku pojawią się konkurencyjne modele General Motors i Nissana, czyli Volt i Leaf. Warto jednak zwrócić uwagę, że każdy z producentów zaprezentuje inną koncepcję napędu. Volt również będzie modelem hybrydowym, z tym że silnik elektryczny będzie pełnił wiodącą rolę, natomiast jednostka spalinowa posłuży również jako generator prądotwórczy. Tak wyposażony pojazd będzie mógł przejechać na silniku elektrycznym około 64 kilometrów. Nissan Leaf  będzie natomiast typowym modelem elektrycznym o zerowej emisji i zasięgu 160 kilometrów.

O tym która z konstrukcji zyska większość popularność zadecyduje rynek.

Autor: Michał Hadyś


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Toyota Prius