/  /  /  /  / Ekologiczny, a do tego bardzo bezpieczny
Toyota Prius

Toyota Prius

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Ekologiczny, a do tego bardzo bezpieczny

Toyota|
null
© Toyota
null

Sukces nowej Toyoty Prius w badaniach Euro NCAP potwierdza opinię, że można projektować samochody o dużych walorach ekologicznych, a jednocześnie wyróżniających się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Niezależni specjaliści podkreślają również to, że japońska hybryda bardzo dobrze wypada w punktacji za ochronę pieszych w przypadku potrącenia.

Autor: Rafał Żaglewski

Nowa Toyota Prius osiągnęła maksymalny wynik 5 gwiazdek w najnowszych testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Osiągając ogólny wynik 83% jest trzecim modelem Toyoty wyróżnionym w tym roku pięcioma gwiazdkami (po Avensisie oraz iQ).
 
Nowy Prius 2009 wyznacza standard bezpieczeństwa wśród aut hybrydowych. Warto zwrócić uwagę, że od tego roku obowiązują nowe bardziej zaostrzone kryteria testu. Poprzednia generacja tego modelu również osiągnęła maksymalny wynik 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa pasażerów przeprowadzonych w 2004 roku.
 
Nowy Prius dysponuje zmodernizowanymi systemami w zakresie bezpieczeństwa czynnego, biernego i ochrony pieszych. Każdy Prius jest teraz wyposażony w absorbujący siłę uderzenie szkielet najnowszej generacji, siedem poduszek powietrznych i aktywne zagłówki.
 
System Electronically-Controlled Braking (ECB) łączy systemy Brake Assist (BA), Traction Control (TRC) i Vehicle Stability Control+ (VSC+). Nowy Prius jest również dostępny z nowym systemem ochrony przedzderzeniowej Pre-Crash Safety System (PCS) zawierającym Adaptive Cruise Control (ACC) znane już m.in. z najnowszych modeli Lexusa (LS) oraz Toyoty (Avensis).
 
Na nowego Priusa, wchodzącego obecnie na europejski rynek, złożono od czerwca już ponad 17 000 zamówień. W Polsce auto dostępne będzie na początku przyszłego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Toyota Prius