/  /  /  /  / Co potrafi nowy Prius?
Toyota Prius

Toyota Prius

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Co potrafi nowy Prius?

Toyota|
null
© Toyota
null

Średnie zużycie paliwa w samochodzie Toyota Prius nowej generacji, który i tak dzięki napędowi hybrydowemu zapewnia ekonomiczne parametry, można przy umiejętnej jeździe jeszcze znacznie obniżyć. Do jakiego poziomu dokładnie?

Autor: Rafał Żaglewski

Średnie zużycie paliwa w samochodzie Toyota Prius nowej generacji, który i tak dzięki napędowi hybrydowemu zapewnia ekonomiczne parametry, można przy umiejętnej jeździe jeszcze znacznie obniżyć. O ile dokładnie, miała okazję sprawdzić grupa dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy zostali zaproszeni do niemieckiego ośrodka testowego ADAC w Grundau-Lieblos.

Według oficjalnych danych producenta, nowa Toyota Prius ma średnie zużycie paliwa na poziomie 3,9 litra na 100 km (emisja CO2 wynosi 89 g/km). Jeden z zaproszonych dziennikarzy podczas próby przy jeździe ze średnią prędkością 28 km/h uzyskał spalanie na poziomie 1,8 l/100 km.

Konkurs wydajności wygrał jednak inny uczestnik testów, który jadąc ze średnią prędkością 30 km/h zanotował spalanie na poziomie 1,9 l/100 km.

Atrakcyjna linia nadwozia i mocne walory ekonomiczne nowego Priusa najwyraźniej zyskują uznanie klientów w Wielkiej Brytanii. Według najnowszych doniesień złożono już nad Tamizą ponad 2 tys. zamówień na samochód japońskiej marki. Warto dodać, że prawie 10% z tej liczby stanowią osoby, które w ramach transakcji kupna postanowiły skorzystać z rządowych dopłat i przekazać na złom swój stary wóz.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Toyota Prius