/  /  /  /  / Modele Toyoty wciąż na czele rankingu TUV 2012
Toyota GT 86

Toyota GT 86

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Cena129 900 zł - 143 900 zł (aktualizacja: 2017-06-01)
Emisja CO2164 g/km - 180 g/km
Żużycie paliwa7,1 L/100km - 7,8 L/100km
 

Modele Toyoty wciąż na czele rankingu TUV 2012

Toyota|
null
© Toyota
null

Toyota po raz kolejny okazała się najlepszą marką pod względem długoterminowej niezawodności i jakości pojazdów. To wniosek z raportu TUV na rok 2012, w którym aż 19 modeli Toyoty zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce w pięciu kategoriach wieku pojazdów.

Toyota Prius po raz kolejny okazała się najlepsza w kategorii pojazdów mających od dwóch do trzech lat, ujawniając jakiekolwiek symptomy usterek jedynie w 1,9% przypadków (spadek z 2,2% w wydaniu 2011). W tej samej kategorii drugie miejsce zajęła Toyota Auris, kontynuując dobre wyniki z poprzedniego roku.

Raport niezawodności TUV 2012

Wśród pojazdów w wieku od czterech do pięciu lat, Toyota Prius znalazła się na drugiej pozycji ze wskaźnikiem usterkowości 3,3%. Dobre miejsca zajęły również Toyota RAV4 (4), Corolla Verso (6) i Avensis (10).

W rankingu wyróżniły się także Toyota Yaris i Corolla, które uzyskały dobre wyniki w wyższych kategoriach wiekowych.

Raport, publikowany co roku przez niemiecką organizację nadzoru technicznego TUV, podsumowuje wyniki obowiązkowych okresowych badań technicznych przeprowadzonych z udziałem około 8 mln pojazdów w niemieckich stacjach diagnostycznych od lipca 2010 do czerwca bieżącego roku.

Kontynuacja sukcesów Toyoty w rankingu TUV potwierdza rzeczywistą niezawodność i ogólną jakość pojazdów wszystkich modeli, a w szczególności samochodu opartego na hybrydowej technologii koncernu, która trafia na rynek w coraz większej liczbie modeli podstawowych.

W przyszłym roku w Europie zadebiutuje rodzina samochodów Toyota Prius, obejmująca szereg pojazdów stworzonych z myślą o szerokim spektrum użytkowników, w tym nowy model Toyoty Prius na rok 2012, siedmiomiejscowy Prius+ oraz Prius Plug-in Hybrid.

Ofensywa wprowadzenia tej technologii do podstawowych modeli Toyoty, rozpoczęta w roku 2010 premierą hybrydowej wersji Toyoty Auris, będzie w przyszłym roku kontynuowana” w pierwszej połowie roku 2012 zadebiutuje Yaris Hybrid.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama