/  /  /  /  / Nowa Toyota Corolla w zbliżeniu
Toyota Corolla

Toyota Corolla

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Toyota Corolla w zbliżeniu

Toyota|
null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jak zapowiada generalny importer Toyoty, pierwsze egzemplarze nowej Corolli trafią w ręce polskich klientów już w lipcu. Ceny samochodu zaczynają się od 62 900 złotych.

Nadwozie nowej generacji Toyoty Corolli zostało zaprojektowane od podstaw. Kombinacja prostych linii i zbalansowanych proporcji nadaje pojazdowi bardziej współczesny i wyrafinowany wygląd, a boczne przetłoczenia oraz zaokrąglona maska podkreślają elegancką sylwetkę samochodu.

Nowa Toyota Corolla jest o 8 cm dłuższa, 1,5 cm szersza i 0,5 cm niższa od poprzedniej generacji. Zwiększając rozstaw osi z 260 do 270 cm udało się wygospodarować wyraźnie więcej miejsca w kabinie samochodu. Największą różnicę poczują pasażerowie podróżujący na tylnej kanapie, ponieważ ilość miejsca na nogi wzrosła aż do 70,6 cm, co jest najlepszym wynikiem w segmencie kompaktowych sedanów.

Większa długość całkowita samochodu pozwoliła również wyraźnie powiększyć bagażnik: jego pojemność wynosi teraz 452 litry.

Cennik Toyota Corolla

Razem z nową odsłoną Corolli Toyota prezentuje nowy system multimedialny Toyota Touch 2 z licznymi ulepszeniami względem poprzedniej wersji. Dzięki wysokiej rozdzielczości jakość obrazu została znacznie poprawiona. Nowością i ewenementem w tej klasie pojazdów jest również rozwiązanie Mirror Link, pozwalające na przeniesienie widoku z ekranu telefonu na wyświetlacz w samochodzie.

Toyota Touch 2 zawiera także aplikację Twitter umożliwiającą pasażerom kontakt z 500 mln użytkowników sieci społecznościowej podczas podróży.

Potwierdzeniem przyjaznego dla użytkownika charakteru auta jest także asystent parkowania SIPA (Simple Intelligent Parking Assistant), który po naciśnięciu jednego przycisku szuka za pomocą tylnej kamery i ultradźwiękowych czujników wystarczająco dużego miejsca i automatycznie parkuje w nim samochód.

Nowa Corolla jest kolejnym modelem Toyoty, który został zaprojektowany z myślą o maksymalnej ocenie 5 gwiazdek w najnowszej i zarazem najsurowszej dotychczas odsłonie testu zderzeniowego Euro NCAP 2013. Jest to potwierdzenie zobowiązania marki do produkcji samochodów o najwyższych standardach bezpieczeństwa.

Dodatkowo przód nowej Corolli został wykonany z takich materiałów, aby chronić pieszych w razie wypadku.

Dzięki aerodynamicznej karoserii udało się również uzyskać współczynnik oporu powietrza na poziomie zaledwie Cd 0,27. Tak dobry wynik pozytywnie wpłynął na zużycie paliwa oraz obniżył poziom hałasu w kabinie, który w przypadku nowej Corolli jest bardzo niski.

Osiągi
Konstrukcja samochodu została zbudowana z lżejszych, a zarazem mocniejszych materiałów, co zaowocowało sztywniejszym nadwoziem. Razem z niżej położonym środkiem ciężkości wpłynęło to pozytywnie na dynamikę jazdy.

Pozycja za kierownicą także została obniżona, a układ kierowniczy reaguje znacznie szybciej oraz bardziej bezpośrednio na ruchy kierowcy. Za komfort wszystkich pasażerów odpowiada poprawione zawieszenie. Zostało ono dostosowane do dłuższego nadwozia, co pozytywnie wpływa na stabilność pojazdu w czasie podróży oraz daje kierującemu większą przyjemność z jazdy.

Nowa Toyota Corolla będzie dostępna w Polsce z trzema silnikami do wyboru: benzynowymi 1.33 Dual VVT-i o mocy 99 KM i 1.6 Valvematic o mocy 132 KM oraz dieslem 1.4 D-4D o mocy 90 KM.

Silnik 1.6 Valvematic może dodatkowo współpracować z bezstopniową automatyczną skrzynią biegów Multidrive S, która zapewnia płynne przyspieszenie pojazdu bez przerw na zmiany biegów.

Wszystkie oferowane silniki spełniają normy europejskiego standardu emisji spalin Euro 5+ oraz są uznawane za najbardziej oszczędne w segmencie.

Ceny nowej Toyoty Corolli będą rozpoczynały się już od 62 900 zł. W ofercie znajdują się atrakcyjnie wycenione pakiety elementów dodatkowych pozwalające klientom na konfigurację samochodu wedle własnych upodobań.

Premiera nowej Corolli odbędzie się w polskich salonach Toyoty w dniach 20-21 lipca.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama