/  /  /  /  / Jak wygląda typowa Toyota z firmy Carter?
Toyota Corolla

Toyota Corolla

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Jak wygląda typowa Toyota z firmy Carter?

Toyota Carter|
null
© Toyota Carter
null

Jak wygląda typowa Toyota z firmy Carter? Przeanalizowano specyfikacje tegorocznych nowości (Auris, RAV4 i Corolla) kupionych w tym właśnie salonie. Na tej podstawie starano się prześledzić preferencje klientów. Wyszło, że statystyczna trójmiejska Toyota z Cartera jest srebrna i bogato wyposażona.

Najłatwiej było zdefiniować kolory. Od ponad dekady najczęściej wybieraną barwą nadwozia jest srebrny. Wtóruje mu czarny i grafitowy.

Odważne barwy pojawiają się zazwyczaj przy wprowadzaniu nowego modelu. W takim momenci klienci Toyota Carter lubią sobie poszaleć. Potem wracają do bezpiecznego standardu.

"Tuż po wprowadzeniu nowego modelu z naszego salonu wyjeżdżają jego najbogatsze wersje. Widać to choćby na przykładzie najnowszej Corolli - mówi Maja Lesińska z firmy Carter.
 
"Większość sprzedanych przez nas egzemplarzy to bogate odmiany Prestige, kosztujące 84 900 złotych. Klienci decydujący się na tak dobrze wyposażoną Corollę celują zwłaszcza w system bezkluczykowy Smartkey, automatyczną klimatyzację i system multimedialny".

Ciekawostką jest statystyczny RAV4. Także tutaj większość klientów wybiera średnie lub najbogatsze wersje. "Najbogatsze odmiany RAV4 coraz częściej trafiają do garaży nowej grupy klientów. Są to osoby, którzy przesiadają się do naszego SUV-a z VW Touarega czy X5 albo Mercedesa ML - mówi Rafał Zaborowski z firmy Carter.

"Większość z nich rezygnuje z dużego SUV-a na korzyść łatwego parkowania i większej sprawności poruszania się w mieście. Przy okazji podkreślają wysoką jakość wykończenia wnętrza i bogate wyposażenie RAV4".

Klienci firmy Carter wiedzą, że nowa i dobrze wyposażona Toyota to utrzymanie wysokiej wartości rezydualnej. Atrakcyjna Toyota tradycyjnie „trzyma” cenę.

"Podkreślają to klienci, którzy kupili u nas kiedyś auto, potem przesiedli się zaś do samochodu innej marki, który następnie sprzedali; ze stratą znacznie większą niż w przypadku naszego produktu - tłumaczy Maja Lesińska.

Ale nie wszyscy klienci Toyota Carter kierują się przy wyborze nowego samochodu samym tylko rozsądkiem. Wystarczy aby w salonie np. stanął Yaris Trend i wszystkie panie go chcą, nie patrząc na osiągi czy zużycie paliwa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama