/  /  / Corolla
Toyota Corolla

Toyota Corolla

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull
Toyota Corolla to najpopularniejszy samochód osobowy na światowym rynku motoryzacyjnym, którego produkcja przekroczyła poziom 40 mln egzemplarzy. Auto zaliczane jest do klasy niższej średniej, czyli do segmentu C. Toyota Corolla pierwszej generacji pojawiła się na rynku już w roku 1966 i od tamtej pory zdobywała kolejne rynki światowe, a to za sprawą przede wszystkim swojej niezawodności, której stała się niemal synonimem. Dziesiąta już z kolei generacja została zaprezentowana podczas wystawy branżowej w Helsinkach w 2006 roku i oznaczona została jako seria E140. Zasadniczą różnicą było rozdzielenie poszczególnych wersji nadwoziowych, które dotychczas tworzyły rodzinę Corolla. Od tej pory nazwą Corolla nazywana jest jedynie wersja sedan, zaś wersja hatchback zmieniła nazwę na Auris.

W 2013 roku na rynku pojawiła się 11 generacja Corolli. Samochód został upodobniony do drugiej generacji Auria debiutującej kilka miesięcy wcześniej. Samochód jest większy od swojego poprzednika - dłuższy o 80 mm (4 620 mm), szerszy o 15 mm (1 760 mm) i ma większy o 100 mm rozstaw osi (2 700 mm). Bagażnik ma pojemność 452 litry (+ 2 litry). Samochód już w wersji podstawowej jest dobrze wyposażony, posiada takie elementy jak: systemy ABS/EBD/BA, VSC/TRC, system monitorowania ciśnienia w oponach, przednie i boczne poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, kurtyny powietrzne, poduszka kolanowa kierowcy, światła do jazdy dzienne LED, regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne oraz m.in. dzielona (60/40) oraz składana tylna kanapa.

Ponadto, przygotowano dla klientów rozważających zakup nowej Corolli oferowane w przystępnych cenach ciekawe pakiety wyposażenia, które pozwalają klientowi na różne konfiguracje wybranego egzemplarza. Z nowinek technologicznych w gamie Corolli dostępna jest m.in. najnowsza wersja systemu multimedialnego Toyota Touch 2 z funkcją obrazu telefonu komórkowego na ekranie (Mirror Link), z kamerą cofania i Bluetooth, a także asystent parkowania SIPA.

Do napędu wykorzystywane są trzy sprawdzone jednostki - 1.33 (99 KM), 1.6 (132 KM) i 1.4 Disel (90 KM). Standardowo montowana jest sześciobiegowa manualna skrzynia biegów, a w opcji występuje 6-stopniowy automat.

Głównymi konkurentami Toyoty w Europie są wersje sedan bestsellerów, takich jak Volkswagen Golf (model Jetta), Opel Astra i Ford Focus, ale także francuski Renault Fluence, czy Chevrolet Cruze. Największym globalnym konkurentem jest bez wątpienia Honda Civic.

 

Corolla najczęściej porównywana z

Ford Focus
Ford Focus
Honda Civic
Honda Civic
Kia cee'd II
Kia cee'd
Mazda Mazda3
Mazda Mazda3
Opel Astra IV
Opel Astra
Skoda Rapid
Skoda Rapid
Skoda Octavia III
Skoda Octavia
Reklama