/  /  /  /  / Toyota Auris FL
Toyota Aygo

Toyota Aygo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Toyota Auris FL

Toyota|
null
© Toyota
nullnull

Podczas marcowej wystawy branżowej w Genewie oczom szerokiej publiczności zaprezentuje się poddana zmianom modernizacyjnym Toyota Auris. Niedługo należy spodziewać się też face-liftingu modelu Corolla sedan.

Autor: Rafał Żaglewski

Podczas wystawy branżowej w Genewie (4-14 marca) oczom szerokiej publiczności zaprezentuje się poddana zmianom modernizacyjnym Toyota Auris. W porównaniu z poprzednikiem auto oferuje m.in. nieco zmienioną stylizację nadwozia, która nasuwa teraz skojarzenia z większym Avensisem, a także modyfikacje kabiny pasażerskiej, która według producenta charakteryzuje się jeszcze wyższą jakością postrzegalną i ergonomią.

Ważnym uzupełnieniem gamy Aurisa będzie pojawienie się wersji Auris HSD Full Hybrid. Jest to pierwszy seryjny model hybrydowy o wyglądzie typowym dla popularnych samochodów segmentu C.

Toyota Auris HSD Full Hybrid będzie produkowana w fabryce Toyota Motor Manufacturing w Wielkiej Brytanii. Sprzedaż auta w Polsce rozpocznie się w połowie roku.

Auris zastąpił utytułowaną Corollę hatchback w roku 2007. Po wielkiej poprzedniczce przejął niezawodność i funkcjonalność, dodając młodzieżową sylwetkę i nowoczesny design wnętrza. W roku ubiegłym Auris znalazł w Polsce prawie 4 800 nabywców.

W testach zderzeniowych wpływowej organizacji Euro NCAP (2006) Toyota Auris otrzymała następujące noty:
- ochrona dorosłych pasażerów: 5 gwiazdek (35 punktów)
- ochrona przewożonych dzieci: 4 gwiazdki (37 punktów)
- ochrona pierwszych w przypadku potrącenia: 3 gwiazdki (21 punktów)
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama