/  /  /  /  / Aygo najbardziej lubianym miejskim autem w Europie
Toyota Aygo

Toyota Aygo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Aygo najbardziej lubianym miejskim autem w Europie

Toyota Motor Poland|
null
© Toyota
null

Znana z rankingów satysfakcji klientów firma analityczna JD Power & Associates opublikowała kolejne zastawienie, według którego samochody Toyoty, a szczególnie model Aygo, cieszą się największym zadowoleniem użytkowników w takich krajach jak Niemcy, Francja i Wielka Brytania.

W sondażu przyznano punkty w takich kategoriach jak jakość i stylistyka samochodu, satysfakcja z usług serwisowych, a także koszty eksploatacji pojazdu.
 
Jako jedyna ze wszystkich uwzględnionych w zestawieniu modeli, Toyota Aygo, oceniana w kategorii samochodów miejskich, uplasowała się na pierwszym miejscu we wszystkich trzech krajach objętych badaniem, wyprzedzając takich konkurentów jak Peugeot 107, Citroen C1 czy Volkswagen Fox.
 
Sukces w zestawieniu odniosły również inne modele Toyoty. W klasie wyższej-średniej największym zadowoleniem klientów cieszą się aż dwa modele Toyoty: hybrydowy Prius zajął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i Francji (tam na trzecim miejscu uplasowała się Toyota Avensis) oraz drugie w Niemczech.
 
Yaris okazał się być najbardziej lubianym małym samochodem we Francji, zajmując jednocześnie drugie miejsce wśród użytkowników w Wielkiej Brytanii.
 
Toyota Corolla zaś znalazła się w czołówce zestawienia we wszystkich krajach objętych badaniem, a w Niemczech, wraz z Aurisem zdeklasowała rywali. Tam samochody Toyoty zajęły pierwsze i drugie miejsce w klasie niższej-średniej, wyprzedzając m.in. takie marki jak BMW.
 
Odświeżony model Toyoty Aygo zaprezentowany został podczas targów motoryzacyjnych w Bolonii w 2008 roku.
 
Benzynowy silnik 1.0 VVT-i montowany w Toyocie Aygo jest obecnie najlżejszym i jednym z najefektywniejszych silników na rynku. Wyjątkowo niskie jest średnie spalanie i emisja CO2, które wynoszą odpowiednio 4,5l/100km i 106g/km.
 
Toyota Aygo zyskała bardziej masywny wygląd przedniej części nadwozia. Przekonstruowany został przedni zderzak i grill, przez co samochód urósł o 10 mm. Innego wyglądu nabrały także tylne lampy z chromowanymi obwódkami, dodano także nowy kolor nadwozia Comet Blue.
 
Bardziej stylowe jest również wnętrze Aygo. Najważniejsze zmiany to dodanie nowych wzorów i tkanin tapicerki, oraz skórzanego wykończenia kierownicy i gałki zmiany biegów. Dzięki przekonstruowaniu zawiasów tylnej półki łatwiejszy jest także dostęp do bagażnika.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama