/  /  / Aygo
Toyota Aygo

Toyota Aygo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
Toyota Aygo 2012
© IBRM Samar
Toyota Aygo 2012Toyota Aygo 2012Toyota Aygo 2012Toyota Aygo 2012Toyota Aygo 2012Toyota Aygo 2012Toyota Aygo 2012
Toyota Aygo zadebiutowała w dynamicznie rozwijającym się segmencie A w 2005 roku, obalając stereotypowe przekonanie, że mały samochód musi być ciasny i niewygodny. Dzięki przestronności, niezawodności i korzystnemu stosunkowi wartości do ceny model ten szybko zyskał popularność, która jeszcze wzrosła po usprawnieniach wprowadzonych w roku 2008. Do dziś sprzedano około 580 000 egzemplarzy.

Aygo odnosi sukcesy rynkowe nie tylko w Europie, na potrzeby której zostało zaprojektowane i gdzie jest produkowane, ale także w Afryce. Od kilku lat sprawdza się jako niezawodny i ekonomiczny pojazd w krajach takich jak Maroko, Republika Południowej Afryki czy Reunion, czyli w bardzo ciepłych i wymagających warunkach.

W pierwszym kwartale 2012 roku na polskim rynku zadebiutowała zmodernizowana wersja Aygo.  Nowy model wyróżnia się w swoim segmencie przestronnością wnętrza i przyjemnością z prowadzenia. Samochód zwraca uwagę wyrazistym designem, ma przeprojektowane wnętrze w nowych wersjach kolorystycznych, wyższy komfort jazdy i lepsze wyciszenie kabiny oraz szersze możliwości komunikacji z przenośnymi urządzeniami audio. Przy długości 3430 mm jest tylko o 15 mm dłuższa od poprzedniej wersji. Samochód najłatwiej jest poznać po przeprojektowanym wyglądzie maski oraz światłom diodowym do jazdy dziennej. W kabinie pasażerskiej Toyoty Aygo znajdziemy m.in. nowe wzory tapicerek oraz lepszy sprzęt audio.

W Polsce Toyota Aygo po face-liftingu jest dostępna z wypróbowanym i docenionym w branży silnikiem trzycylindrowym 1.0, który rozwija moc 68 KM. Dzięki modyfikacjom średnia emisja CO2 została w wersji z przekładnią manualną 5-biegową zredukowana do 99 g/km, a średnie zużycie paliwa to 4,3 l/100 km. Nadal dostępna jest bezsprzęgłowa skrzynia w wersji Multi Mode.

Toyota Aygo oraz siostrzane modele Citroen C1 i Peugeot 107 wytwarzane są w czeskich zakładach TPCA od roku 2005.

 

Aygo najczęściej porównywana z

Fiat Panda
Fiat Panda
Ford Fiesta
Ford Fiesta
Hyundai i10 II
Hyundai i10
Nissan Micra
Nissan Micra
SEAT Mii
SEAT Mii
Skoda Citigo
Skoda Citigo
Toyota Yaris
Toyota Yaris
Reklama