/  /  /  /  / Toyota ogłasza nową akcję serwisową
Toyota Avensis

Toyota Avensis

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Toyota ogłasza nową akcję serwisową

UOKIK|
null
© Toyota
null

Generalny importer samochodów Toyota na polski rynek powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody tej marki mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną. Prewencyjnie postanowiono więc ogłosić stosowną akcję naprawczą.

W omawianej akcji serwisowej chodzi o następujące modele:
- Toyota Corolla wyprodukowane w Japonii w okresie od 6 czerwca 2001 r. do 31 marca 2004 r.,
- Toyota Avensis wyprodukowane w Wielkiej Brytanii w okresie od 21 sierpnia 2002 r. do 14 października 2008 r.
- Toyota Prius, wyprodukowane w Japonii w okresie od 4 czerwca 2003 r. do 27 marca 2009 r.

W niektórych samochodach producent nie wyklucza możliwości, że na skutek niewystarczającej twardości powierzchniowej zębów wielowypustu może dojść do powstania luzu połączenia wału końcowego z przekładnią kierowniczą w układzie kierowniczym z elektrycznym wspomaganiem. Przy częstym obciążaniu kierownicy w położeniu skrajnym, przy niskiej prędkości jazdy może z czasem pojawić się nadmierny luz kierownicy wpływający na poprawność kierowania pojazdem.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 12 736 samochodów (model Avensis z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra oraz Prius i Corolla z silnikiem benzynowym o pojemności 1,8 litra). Lista zakresów numerów VIN pojazdów patrz TUTAJ.

Generalny importer zadeklarował, że pierwsi właściciele aut są informowani listownie o sytuacji i zapraszani do autoryzowanych stacji obsługi w celu sprawdzenia, czy w ich samochodzie występuje opisana wada i ewentualnego dokonania stosownej naprawy.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Toyota Motor Poland Company Limited sp. z o.o. (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: (0-22) 449 05 00, faks: (0-22) 449 05 05; e-mail: klient@toyota.pl; www.toyota.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama