/  /  /  /  / Nowa Toyota Auris i pierwsze ceny w Polsce
Toyota Avensis

Toyota Avensis

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Toyota Auris i pierwsze ceny w Polsce

Toyota|
null
© Toyota
null

Na rynku polskim ceny nowej Toyoty Auris będą zaczynać się od 59 900 zł. Ze względu na kluczowe znaczenie modelu dla Toyoty, po raz pierwszy cena nowej generacji została ustalona poniżej regularnej ceny obecnie oferowanego modelu (61 600 zł).

W fabryce Toyoty w Burnaston w Wielkiej Brytanii odbyła się właśnie ceremonia uruchomienia produkcji nowego modelu Auris oraz przygotowanie do produkcji wersji kombi Auris Touring Sports.

Toyota zainwestowała łącznie około 185 mln funtów w dostosowanie fabryki do produkcji nowego modelu oraz zatrudniła 800 nowych pracowników, przeszkolonych zgodnie z procedurami koncernu.

Zakłady w brytyjskim Burnaston będą opuszczać Auris i Auris Touring Sports z silnikami benzynowymi, Diesla oraz pełnym napędem hybrydowym. TMUK od 2010 roku jest pierwszą fabryką w Europie produkującą pojazdy z napędem hybrydowym.

Sam zestaw hybrydowy, podobnie jak w przypadku innych modeli Toyoty, jest produkowany w Japonii. Silniki diesel 1.4 D-4D oraz 2.0 D-4D będą produkowane tak jak do tej pory w fabryce Toyota Motor Industries Poland w Jelczu-Laskowicach.

Silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra będzie natomiast dostarczany z zakładów Toyoty w Deeside (Wielka Brytania).

Nowy Auris zadebiutuje w Polsce podczas premiery w dniach 11-13 stycznia. Początkowo kompaktowa Toyota będzie dostępna z 5-drzwiowym nadwoziem hatchback oraz silnikami benzynowymi i Diesla.

Powrót Toyoty do segmentu C kombi

W kolejnych miesiącach zadebiutuje wersja hybrydowa oraz nadwozie kombi o nazwie Touring Sports, dostępne z trzema rodzajami napędu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama