/  /  /  / Tylko 2,3 l/100 km hybrydową Toyotą Auris
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

Tylko 2,3 l/100 km hybrydową Toyotą Auris

TMP|
null
© Toyota
null

Toyota rozstrzygnęła konkurs "Wygraj hybrydową Toyotę Auris", w którym od kwietnia rywalizowało ponad 1 600 osób. Zarówno na etapach lokalnych, jak i w finale konkursu zadaniem uczestników było uzyskanie najniższego zużycia paliwa przy nałożonym limicie czasu na przejazd.

W czerwcu odbył się finał konkursu Toyota Motor Poland, w którym klienci salonów Toyoty w Polsce rywalizowali o hybrydowy model Auris. Po zeszłorocznym sukcesie akcji z hybrydowym Yarisem w roli głównej była to druga edycja konkursu.

W rywalizacji wzięło udział łącznie ponad 1 600 osób z całej Polski. Zwycięzca, przy ograniczonym limicie czasu na przejazd, uzyskał wynik zużycia paliwa na poziomie 2,3 l/100 km.

Toyota Motor Poland przeprowadza konkurs z samochodami hybrydowymi od 2012 roku, kiedy na polskim rynku zadebiutował Yaris Hybrid. W tegorocznej edycji nagrodą główną był model Auris Hybrid, który w ofercie firmy znajduje się od kwietnia.

Eliminacje konkursu "Wygraj hybrydową Toyotę Auris" przeprowadzane były w trzech etapach. Łącznie wzięło w nich udział około 1 600 osób, które w salonach Toyoty na terenie całej Polski odbywały jazdy próbne hybrydowym Aurisem, starając się uzyskać najniższe zużycie paliwa w ruchu miejskim.

Każdy z salonów Toyoty przygotował do tego celu specjalną trasę, jednakową dla wszystkich uczestników w danym regionie.

Najlepszych 59 uczestników spotkało się czerwcu w finale konkursu. Finaliści w wieku od 19 do 67 lat przez cały dzień rywalizowali przejeżdżając hybrydowymi Toyotami Auris ujednoliconą trasę, walcząc o najniższe wyniki zużycia paliwa.

W przeciwieństwie do zeszłorocznej edycji konkursu tym razem na każdego uczestnika został nałożony limit czasu przejazdu. Ponadto, w ramach testu kierowcy musieli kilkukrotnie zatrzymywać pojazd i ponownie ruszać.

Zwycięzca uzyskał wynik 2,3 l/100 km, wyprzedzając kolejnego uczestnika o 0,5 l/100 km.

Średnia spalania czołowej dziesiątki finalistów wyniosła około 3,1 l/100 km. Średnia prędkość wszystkich uczestników finału wyniosła 47 km/h, co przy obowiązku kilkukrotnego zatrzymania pojazdu oznacza bardzo szybkie tempo przejazdu.

Wyniki uzyskane przez uczestników konkursu potwierdzają rekordową oszczędność samochodów hybrydowych. Finalistom udało się uzyskać rezultaty jeszcze niższe niż wartości deklarowane przez producenta (3,7 l/100 km w mieście).

To pokazuje, jak efektywny potrafi być napęd hybrydowy w praktyce.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama