/  /  /  / Toyota Dream Car Art Contest
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

Toyota Dream Car Art Contest

TMPL|

W grupie finalistów tegorocznej edycji konkursu znalazły się dwie prace z Polski. Ich autorzy w sierpniu wyjadą na uroczystość wręczenia nagród do Japonii.

2013 Toyota Dream Car Art Contest to 7-ma edycja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży organizowanego corocznie przez Toyota Motor Corporation.

Konkurs składa się z dwóch etapów:
- w pierwszym dzieci i młodzież w trzech kategoriach wiekowych (do 10 lat; 10-12 lat; 13-15 lat) biorą udział w rywalizacji krajowej, przedstawiając wizję wymarzonego samochodu. Oprócz wartości plastycznych pracy jury bierze pod uwagę koncepcję i ideę pokazywanego pojazdu.

Ważny jest tytuł pracy oraz opis funkcji, spełnianych zadań, przydatności, sposobu wykorzystywania i celów, do jakich wykorzystywany jest narysowany lub namalowany przez autora pojazd.
 
Polską część konkursu nazwano "Samochód marzeń". W tym roku odbyła się po raz trzeci. Do polskiego etapu konkursu przyjęto łącznie 1 865 prac.

 - w drugim etapie prace laureatów (w tegorocznej edycji trzy w każdej z kategorii wiekowych wybranych przez jury polskie) oceniane są w Japonii.

Co roku zwiększa się zasięg terytorialny konkursu i liczba uczestników: dwa lata temu w 50 krajach zgłoszono łącznie 120 000 prac; w tym roku do konkursu zgłoszono 612 000 prac z całego świata.

W tym roku jury w Japonii wnikliwie przyjrzało się ponad 600 pracom laureatów konkursów krajowych. Z nich wyłoniło prace 30 autorów; 18 laureatów w trzech kategoriach wiekowych (3 medale złote, 6 srebrnych, 9 brązowych, w tym nagrodę specjalną prezydenta Toyota Motor Corporation) oraz 12 reprezentantów finalistów.

Ta trzydziestka wraz z towarzyszącymi im rodzicami lub opiekunami pojedzie odebrać swoje nagrody do Japonii.

Pięciodniowa wycieczka odbędzie się pod koniec sierpnia; jej głównym punktem będzie ceremonia wręczenia nagród 28 sierpnia, na której nagrodzeni poznają werdykt jury.

W tegorocznej edycji konkursu wielki sukces odnieśli Polacy. W nagrodzonej trzydziestce znaleźli się 15-letnia Aleksandra Szendzielorz oraz 14-letni Antoni Ruszkiewicz.

Ola wywalczyła w tym roku drugie miejsce w kategorii 13-15 lat, tworząc "Toyotę sterowaną umysłem", zapewniającą pomoc niepełnosprawnym.

Praca Antka, zatytułowana "Urban Power", zajęła trzecie miejsce w konkursie krajowym. Jurorów przekonała śmiała wizja autora przedstawiająca pojazd napędzany strumieniem energii miejskiego zgiełku.
 
Ola i Antek nie po raz pierwszy biorą udział w konkursie Toyota Dream Car Art Contest. W ubiegłym roku zostali laureatami konkursu krajowego i obydwoje otrzymali zaszczytny tytuł finalisty konkursu międzynarodowego.

Ich tegoroczne prac są jeszcze ciekawsze; obydwoje myślą poważnie o wykorzystaniu swych uzdolnień zawodowo.

Dwa lata temu, kiedy Toyota Motor Poland po raz pierwszy przystąpiła do konkursu, do Japonii wyjechała Ania Wąsowska.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama