/  /  /  / Rusza akcja naprawcza samochodów Toyoty i Lexusa
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

Rusza akcja naprawcza samochodów Toyoty i Lexusa

UOKiK|
null
© Toyota
null

Jak poinformowano Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, niektóre egzemplarze modeli marki Toyota oraz Lexus mogą mieć usterkę fabryczną. Dlatego też prewencyjnie generalny importer w Polsce zdecydował się ogłosić stosowną akcję naprawczą.

W wybranych egzemplarzach modeli Toyota Motor Corporation wyprodukowanych w latach 2000-2004 (Toyota Avensis, Toyota Avensis Verso, Toyota Corolla, Toyota Yaris oraz Lexus SC 430) poduszka powietrzna czołowa po stronie pasażera mogła zostać wyposażona w niewłaściwie wykonany generator gazu. Może to spowodować rozszczelnienie generatora przy napełnianiu poduszki podczas kolizji, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do niewłaściwego napełnienia poduszki i powstania ryzyka obrażeń u pasażera.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 31 321 pojazdów. Lista numerów VIN samochodów patrz TUTAJ.

Generalny importer zadeklarował, że właściciele samochodów są zapraszani listownie do autoryzowanych stacji obsługi w celu dokonania bezpłatnej kontroli oraz ewentualnej wymiany poduszki powietrznej czołowej po stronie pasażera. Czas trwania naprawy wynosi w zależności od modelu od około 1 do 2,5 godziny.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Toyota Motor Poland Company Limited sp. z o.o. (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: 22 449 05 00, faks: 22 449 05 05; e-mail: klient@toyota.pl; www.toyota.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama