/  /  /  / Rusza akcja Hybrydowy Wrocław
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

Rusza akcja Hybrydowy Wrocław

Toyota Dobrygowski|
null
null

Firma Toyota Dobrygowski rozpoczęła akcję "Hybrydowy Wrocław", której celem jest wzbudzenie świadomości mieszkańców stolicy Dolnego Śląska i przekonanie do jazdy po zakorkowanym mieście autami z napędem hybrydowym.

Dziennikarze testujący hybrydy będą starali się uzyskać odpowiedź na pytanie: Czy warto przesiąść się z samochodu spalinowego na hybrydowy, jeżdżąc po Wrocławiu?

Przez trzy tygodnie wrocławscy dziennikarze będą testowali różne modele Toyoty z napędem hybrydowym i opisywali swoje spostrzeżenia na łamach dziennika oraz na dedykowanym profilu Facebook.com/HybrydowyWroclaw.

Redaktorzy każdego dnia będą testować dojazd samochodem z napędem hybrydowym do różnych części miasta w różnych godzinach i różnym natężeniu ruchu komunikacyjnego.

Relacje z codziennych przejazdów, informujące o wynikach spalania i czasie przejazdu oraz zmagania z korkami w mieście i opinie o hybrydach, będą publikowane codziennie na stronie ToyotaWroclaw.pl, a podsumowanie każdego tygodnia ukaże się w drukowanym wydaniu Gazety Wrocławskiej.

"Promocja technologii hybrydowej, która na naszych oczach staje się realną alternatywą, to cel, który postawiliśmy sobie jako jeden z priorytetów, wchodząc na rynek wrocławski. Upowszechnianie samochodów hybrydowych to fundament w rozwiązaniu głównych bolączek wrocławskiej aglomeracji takich jak zanieczyszczanie i hałas - tłumaczy Andrzej Miszkiewicz, dyrektor Toyota Wrocław Dobrygowski.

"Z drugiej strony wychodzimy naprzeciw kierowcom poszukującym alternatywy dla rosnących kosztów paliwa i użytkowania samochodów. Aby pokazać zalety technologii hybrydowej, startujemy z akcją Hybrydowy Wrocław".

Samochody, które będą testowane we Wrocławiu od 8 do 30 maja to Toyota Yaris HSD, Auris HSD oraz Prius Plug-In.

Hybrydy z reguły kojarzą nam się z drogimi i niedostępnymi autami z wyższej półki. Tak było do czasu, kiedy na rynku nie pojawiła się Toyota Yaris HSD: to najtańsze i najmniejsze auto z pełnym napędem hybrydowym, którego testy rozpoczynają pierwszy tydzień akcji.

Prius, jako ikona samochodów z napędem hybrydowym, będzie testowany w drugim tygodniu, a dziennikarze otrzymają samochód w wersji Plug-In z dodatkową baterią i wtyczką do gniazdka 230V, którą można naładować w zaledwie 1,5 godziny, co pozwoli przejechać na prądzie do 25 km.

Ostatnim autem testowym będzie hybrydowa Toyota Auris, której premiera miała miejsce niespełna miesiąc temu. Auris Hybrid zużywa wyraźnie mniej paliwa w mieście niż konkurencyjne pojazdy z silnikami Diesla o niższej mocy i ekologicznej charakterystyce oraz aż 2 l/100 km mniej niż najbardziej ekonomiczne pojazdy benzynowe (o mocy niższej od Aurisa Hybrid o 30 KM).

Akcję Hybrydowy Wrocław zakończy konferencja prasowa podsumowująca działania i przedstawiająca porównanie samochodów spalinowych z hybrydowymi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama