/  /  /  / Podwójne zwycięstwo Toyoty w Profesjonalnym Teście Flotowym
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

Podwójne zwycięstwo Toyoty w Profesjonalnym Teście Flotowym

TMP|
null
© Toyota
nullnull

Toyoty Yaris i Auris zostały uznane za najlepsze auta do firm podczas Profesjonalnego Testu Flotowego (PTF). To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez osoby zajmujące się zarządzaniem pojazdami w przedsiębiorstwach.

Organizatorem PTF była FlotaAutoBiznes i Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych.

Yaris triumfował w segmencie B głównie dzięki znakomitej relacji kosztów użytkowania do jakości oraz wysokiej wartości rezydualnej.

Pierwsze miejsce w swojej klasie zajął także kompaktowy Auris, doceniony za wysoką przewidywaną wartość odsprzedaży. Menedżerowie flot wyróżnili ten samochód również za najbardziej atrakcyjny design zewnętrzny, zawieszenie, niski poziom hałasu, widoczność, wygodę dla kierowcy, działanie skrzyni biegów i hamulce.

Profesjonalny Test Flotowy to obiektywne porównanie samochodów firmowych. Wykonują je menedżerowie flot/członkowie Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych. Brane są pod uwagę niemal wszystkie czynniki decydujące o zakupie pojazdów do przedsiębiorstw.

Profesjonalny Test Flotowy 2013 lista zwycięzców

Test rozpoczyna się od nominacji aut dokonywanej przez ponad 200 menedżerów flot z całej Polski (nie tylko członków SKFS), za pośrednictwem specjalnie przygotowanych ankiet. Samochody, które uzyskują najwięcej głosów, są kwalifikowane do części praktycznej.

Wybór dotyczy nie tylko modeli, ale również nadwozia, silników, wyposażenia.

Na końcowe rezultaty Profesjonalnego Testu Flotowego wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim ocena kosztów: cena zakupu (detaliczna), wartość rezydualna dostarczana przez EurotaxGlass's, opłaty za przeglądy, itp.

O wyniku decydują także testy drogowe, które odbyły się na ulicach Warszawy i okolic.

Menedżerowie oceniali wiele elementów: zawieszenie, reprezentatywność, pojemność bagażnika, przyspieszenie, itp.

Wykonano kilkaset jazd, do każdego pojazdu wsiadło minimum siedmiu kierowców.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama