/  /  /  / Hybrydowa dominacja Toyoty
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

Hybrydowa dominacja Toyoty

Toyota|
null
© Toyota
null

Stoisko Toyoty podczas wrześniowego salonu we Frankfurcie będzie poświęcone technologii i produktom hybrydowym, ze światową premierą Yarisa Hybrid-R concept oraz kolejną generacją pojazdu na ogniwa paliwowe w rolach głównych.

Chociaż technologia hybrydowa Toyoty w wersji produkcyjnej liczy tylko 16 lat, to portfolio pojazdów hybrydowych marki liczy dziś aż 23 modeli sprzedawanych w 80 krajach świata.

W lipcu koncern sprzedał dokładnie 5,5-milionowy samochód z napędem hybrydowym. Jednak sukcesy te to sam początek hybrydowej ekspansji. Podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie Toyota pokaże, jak technologia nisko- i bezemisyjnych pojazdów będzie rozwijana w przyszłości.

Yaris Hybrid-R concept
Yaris Hybrid-R będzie pojazdem koncepcyjnym, pokazującym rozwój technologii hybrydowej w kierunku znakomitych osiągów i najwyższego poziomu przyjemności z jazdy. Omawiany model bazuje na 3-drzwiowej wersji Yarisa.

Pod maską znajdzie się jednostka Global Race Engine (GRE) o pojemności 1,6 l, opracowana przez Toyota Motorsport GmbH (TMG), oraz dwa mocne silniki elektryczne dostarczające inteligentny napęd na 4 koła.

Podobnie jak w wyczynowym bolidzie TS030 Hybrid, energia odzyskana z hamowania jest magazynowana w kondensatorach o wysokiej pojemności i efektywności, odpowiadających potrzebom samochodu sportowego.

Technologia hybrydowa, czyli w 16 lat na szczyt
Toyota opracowywała i rozwijała rozwiązania nisko-emisyjne w motoryzacji przez ostatnich 40 lat. W rezultacie koncern jest dziś światowym liderem w konstruowaniu i produkcji napędów hybrydowych.

Przez 16 lat obecności hybryd na rynku Toyota osiągnęła pozycję światowego lidera tej technologii z 23 modelami hybrydowymi oferowanymi w 80 krajach świata, czyli czterokrotnie więcej niż jakakolwiek inna firma.

Całkowita sprzedaż hybryd Toyoty i Lexusa przekroczyła w lipcu liczbę 5,5 mln egzemplarzy, z czego ponad 10% sprzedano w Europie.

Producent zapowiada, że do końca 2015 roku na rynku zadebiutuje kolejnych 16 modeli hybrydowych.

Ogniwa paliwowe: kolejny krok w rozwoju samochodu bezemisyjnego
Toyota uważa, iż samochód hybrydowy na ogniwa paliwowe (FCHV), jest technologicznie najbliższy osiągnięcia celu zerowej emisji. Przed wprowadzeniem modelu FCHV do seryjnej produkcji w 2015 roku koncern zaprezentuje najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama