/  /  /  / Bezpieczna jazda w Provident Polska
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

Bezpieczna jazda w Provident Polska

Provident Polska|
null
© Toyota
null

Provident jeszcze w tym roku przeszkoli 160 pracowników w ramach programu "Bezpieczna jazda". Firma przeznaczy na ten cel 100 000 zł. To pierwsze szkolenia dla użytkowników samochodów służbowych przeprowadzone na tak dużą skalę.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Ze statystyk prowadzonych przez firmę wynika, że około 28% szkód spowodowanych przez kierowców to wynik zderzenia samochodu z innym pojazdem, a 22% z innymi nieruchomymi przeszkodami. Dlatego Provident postanowił zainwestować w szkolenia w ramach "Bezpiecznej jazdy".

Zajęcia odbywają się na autodromie Akademii Jazdy Toyota. Ich finalny kształt jest odpowiedzią na potrzeby pracowników Providenta.

Szkolenia składają się z części praktycznej i teoretycznej. Podczas zajęć teoretycznych uczestnicy biorą udział w wykładzie inspektora policji na temat problematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego i przyczyn powstawania wypadków drogowych oraz oglądają filmy przedstawiające katastrofalne skutki wypadków drogowych.

Część praktyczna rozpoczyna się od prezentacji prawidłowego ustawienia fotela kierowcy, prawidłowego zapinania pasów oraz ustawienia kierownicy. Następnie kursanci biorą udział w ćwiczeniach na autodromie w specjalnie przygotowanych do tego celu samochodach Akademii Jazdy Toyota.

Podczas tej części kierowcy uczą się, jak zachować się w trakcie poślizgu, jak hamować w przypadku niespodziewanej przeszkody na drodze, jak prowadzić samochód tak, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim pasażerom nawet w trudnych zimowych warunkach.

"Szkolenie zostało przygotowane specjalnie dla pracowników firmy Provident, która troszczy się nie tylko o wyposażenie pracowników w odpowiednie narzędzia (w tym przypadku jest to samochód służbowy), ale dodatkowo inwestuje w rozwój ich umiejętności. W Polsce niewiele firm myśli o tym, by przeszkolić pracownika z zakresu bezpiecznego zachowania na drodze - podkreśla Jerzy Szymłowski, prezes Akademii Jazdy Toyota.

Bezpieczna jazda to podstawa bezpiecznej pracy
"Dla pracowników, którzy za kółkiem spędzają większość dnia w pracy, szkolenie z bezpiecznej jazdy to doskonała okazja, by w przyjaznych warunkach toru szkoleniowego w sposób kontrolowany poznać granicę, których nie powinni przekraczać będąc uczestnikami ruchu drogowego - mówi Marcin Jung, specjalista ds. floty samochodowej w Provident Polska.

W zajęciach wezmą udział dwie grupy pracowników. Większa część z nich to osoby, które w ciągu ostatniego roku miały na swoim koncie szkody komunikacyjne. Dla tej grupy przygotowany został program w całości poświęcony szerzeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pozostałej grupie pracowników, którzy na szkolenia przybędą w ramach przyznanej im nagrody, dedykowano program oparty o zagadnienia związane zarówno z bezpieczeństwem, jak i elementami wzajemnej rywalizacji.

"Udział w zajęciach Bezpiecznej Jazdy Providenta to dla pracowników często jedyna szansa na zweryfikowanie swoich umiejętności w symulowanych sytuacjach zagrożenia oraz możliwość wypracowania w sobie zdolności przewidywania sytuacji - dodaje Marcin Jung z Provident Polska.

"W tym roku postanowiliśmy znacznie poszerzyć grupę szkolonych. Traktujemy to jako inwestycje czyniącą pracowników bardziej świadomymi – znaczy bezpieczniejszymi kierowcami. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja odbije się tendencją zniżkową w ilości szkód generowanych przez pracowników".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama