/  /  /  / Rekordowa produkcja Suzuki
Suzuki

Suzuki

Zmień
Suzuki Motor Corporation powstała w 1920 roku, choć pod tą nazwą istnieje dopiero od 1954 roku (wcześniej: Suzuki Loom Manufacturing Co.) Jest producentem samochodów i motocykli, a także silników elektrycznych, generatorów prądotwórczych, pomp wodnych, silników zaburtowych oraz instrumentów medycznych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Rekordowa produkcja Suzuki

Suzuki|
null
© Suzuki
null

W całym roku ubiegłym produkcja globalna samochodów marki Suzuki osiągnęła najwyższy poziom w historii i wyniosła łącznie 2 893 602 sztuk.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wolumen produkcji samochodów Suzuki na świecie w 2012 roku wzrósł w stosunku do 2011 roku zarówno w Japonii, jak i innych państwach, przynosząc dotychczas najwyższą liczbę wyprodukowanych pojazdów w okresie jednego roku (2 893 602 sztuki). Stanowi to 106,2% poziomu osiągniętego w 2011 roku.

Największe wzrosty produkcji zanotowano na macierzystym rynku: produkcja w Japonii wzrosła o blisko 12%. Do wzrostu na pozostałych rynkach najbardziej przyczyniły się fabryki w Indiach, Indonezji oraz w Tajlandii.

W Japonii Suzuki zanotowało ogólny wzrost sprzedaży samochodów o 21,7%. Na rynku macierzystym sprzedano o 22,9% więcej pojazdów małolitrażowych tzw. „kei car”, których pojemność nie przekracza 600 cm3. Stale od 2003 roku spośród małolitrażowych modeli dostępnych na rynku Japończycy najchętniej wybierają Suzuki Wagon R.

Ponadto, sprzedaż samochodów osobowych, czyli m.in. modeli Swift i Solio, także wzrosła, osiągając 114,3% poziomu sprzedaży z 2011 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama