/  /  /  / Nowe Suzuki SX4 w zbliżeniu [VIDEO]
Suzuki

Suzuki

Zmień
Suzuki Motor Corporation powstała w 1920 roku, choć pod tą nazwą istnieje dopiero od 1954 roku (wcześniej: Suzuki Loom Manufacturing Co.) Jest producentem samochodów i motocykli, a także silników elektrycznych, generatorów prądotwórczych, pomp wodnych, silników zaburtowych oraz instrumentów medycznych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowe Suzuki SX4 w zbliżeniu [VIDEO]

Suzuki|
null
© Suzuki
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Produkcja seryjna modelu Suzuki SX4 nowej generacji rozpocznie się w sierpniu. Według uzyskanych przez nas informacji, generalny importer planuje wprowadzić samochód na polskim rynek wczesną jesienią (wrzesień/październik).

Nowe Suzuki SX4 debiutuje przed szeroką publicznością z okazji wystawy motoryzacyjnej Genewa 2013. Oto ciekawe porównanie wymiarów nowego SX4 z samochodem obecnej generacji (dane w nawiasie):
- całkowita długość: 4300 mm (4120-4150 mm)
- całkowita szerokość: 1765 mm (1730-1755 mm)
- całkowita wysokość: 1575 mm/koła 16" lub 1570 mm/koła 17" (1565-1605 mm)
- rozstaw osi: 2600 mm (2500 mm)
- rozstaw kół: 1535 mm/przednie i 1505 mm/tylne (1500 mm/przednie i 1495 mm/tylne)
- pojemność bagażnika: 430 litrów według VDA (270 litrów)

Nowy SX4 to wersja zbudowana w oparciu o koncepcyjny model Suzuki S-Cross, który został zaprezentowany podczas salonu samochodowego Paryż 2012. Początkowym zamysłem było stworzenie następcy obecnego modelu SX4. Jednakże chcąc spełnić oczekiwania klientów, którzy wykazują rosnące zainteresowanie samochodami typu crossover, uznano, że wizja projektantów powinna być „większa”.

Rok 2013: Będzie dużo nowości w segmencie SUV

Nowy model, który dzięki większym rozmiarom plasuje się w segmencie C, nosi nazwę znanego i popularnego modelu SX4. Powodem, dla którego zdecydowano o pozostawieniu tej nazwy, była chęć podkreślenia, że firma Suzuki (reprezentowana w nazwie przez literę „S”) jest pionierem zarówno w tworzeniu modeli typu crossover (sugerowane przez „X”), jak i napędu na 4 koła (cyfra „4” w nazwie).

Nowy SX4 dostępny będzie w dwóch wariantach silnikowych do wyboru:
• benzynowy 1.6 (88kW przy 6000 o/m i 156 Nm przy 4400 o/m)
Silnik benzynowy o pojemności 1,6 został stworzony w oparciu o znaną jednostkę typu M16A. Niższe tarcie oraz zmniejszona masa silnika i innych podzespołów pozytywnie wpływają na ekonomię jazdy, przy tym nie obniżając wartości mocy i momentu obrotowego jednostki M16A;
• diesel 1.6 (88kW przy 4000 o/m i 320 Nm przy 1750 o/m)
Niska masa własna oraz niskie tarcie sprawiają, że silnik Diesla wykazuje bardzo ekonomiczny poziom zużycia paliwa. Turbosprężarka ze zmienną geometrią łopatek zapewnia odpowiedni moment obrotowy przy niskich, jak i wysokich obrotach. Nowo zaprojektowana osłona izolująca dźwięk pracy silnika podnosi komfort pasażerów poprzez tłumienie wibracji i hałasu charakterystycznych dla silników wysokoprężnych.
Skrzynie biegów
Skrzynie biegów skonstruowane dla nowego Suzuki SX4 pomagają podnieść osiągi i obniżyć zużycie paliwa, jednocześnie zapewniając płynną i sportową zmianę biegów, dzięki czemu jazda samochodem staje się jeszcze przyjemniejsza.

Manualna skrzynia zmiany biegów
Pięciostopniowa, manualna skrzynia zmiany biegów dostępna jest wraz z silnikiem benzynowym 1,6 l. Zoptymalizowane przełożenia zwiększają osiągi i obniżają zużycie paliwa. Nowa konstrukcja skrzyni ogranicza hałas i wibracje, dzięki czemu podróżowanie jest bardziej relaksujące.

Sześciostopniowa manualna skrzynia zmiany biegów dostępna jest w wersji z silnikiem Diesla 1,6. Zoptymalizowane przełożenia skrzyni biegów podnoszą ekonomiczność jazdy.

Automatyczna skrzynia zmiany biegów
Automatyczna przekładnia bezstopniowa (CVT) z 7-stopniowym trybem manualnym oferuje wysoki komfort jazdy połączony z niskim zużyciem paliwa. Prosta ścieżka przesuwu dźwigni zmiany biegów zapewnia intuicyjność obsługi.

Ponadto, tryb manualny, w którym dostępne jest siedem przełożeń, pozwala kierowcy na zmianę biegów przy użyciu manetek bez konieczności odrywania rąk od kierownicy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama