/  /  /  / Jakie wersje Suzuki SX4 najchętniej kupują Polacy?
Suzuki

Suzuki

Zmień
Suzuki Motor Corporation powstała w 1920 roku, choć pod tą nazwą istnieje dopiero od 1954 roku (wcześniej: Suzuki Loom Manufacturing Co.) Jest producentem samochodów i motocykli, a także silników elektrycznych, generatorów prądotwórczych, pomp wodnych, silników zaburtowych oraz instrumentów medycznych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Jakie wersje Suzuki SX4 najchętniej kupują Polacy?

null
© Suzuki
null

Licząc od wprowadzenia modelu Suzuki SX4 na polski rynek w 2006 roku łączny wolumen sprzedaży wynosi aktualnie prawie 12 500 egzemplarzy. SX4 plasuje się wśród najbardziej rozpoznawalnych samochodów marki Suzuki obok Swifta i Grand Vitary.

W rankingu najpopularniejszych wersji silnikowych do Suzuki SX4 zdecydowana większość klientów, bo około 58%, wybiera samochód z napędem na obie osie i silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra. Dodajmy, że łącznie około 36% modeli SX4 w Polsce wybieranych jest z napędem na jedną oś.

A jak wygląda zestawienie najpopularniejszych kolorów nadwozia, jakie wybierają do swojego auta klienci Suzuki? Otóż na polskich ulicach SX4 najczęściej występuje w kolorze grafitowy metallic: decyduje się na niego 26% klientów.

Cennik Suzuki SX4

Tylko nieco mniej klientów wybiera statystycznie lakier srebrny metallic lub pomarańczowy metallic (udział po około 20%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama