/  /  /  / Elektryczny skuter z odłączanym akumulatorem
Suzuki

Suzuki

Zmień
Suzuki Motor Corporation powstała w 1920 roku, choć pod tą nazwą istnieje dopiero od 1954 roku (wcześniej: Suzuki Loom Manufacturing Co.) Jest producentem samochodów i motocykli, a także silników elektrycznych, generatorów prądotwórczych, pomp wodnych, silników zaburtowych oraz instrumentów medycznych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Elektryczny skuter z odłączanym akumulatorem

Suzuki|
null
© Suzuki
null

Suzuki Motor Corporation na początku roku wprowadzi na rynek japoński elektryczny skuter e-Let’s. Jednoślad zapewni większą użyteczność dzięki odłączanemu akumulatorowi, a jednocześnie zachowa przyjazny charakter typowy dla pojazdu napędzanego silnikiem o pojemności 50 cm3.

Skuter zadebiutuje 9 stycznia 2012 roku.

Powstały na podstawie cenionego za przyjazny dla użytkownika charakter modelu Let’s4 Basket z silnikiem 50cm3 e-Let’s łączy wydajność silnika z funkcją regeneracyjnego hamowania i akumulatorem litowo-jonowym.

Oprócz typowych dla skutera elektrycznego równego przyspieszania i zwinności jest także aż o 2 kg lżejszy od swojego poprzednika. Warto zwrócić również uwagę, że e-Let’s to skuter ekologiczny, który zapewnia niski poziom hałasu i wibracji oraz zerową emisję spalin.

Litowo-jonowy akumulator wyposażony jest we wbudowany system zarządzania (Battery Management Unit, BMU) monitorujący poziom naładowania. W celu naładowania akumulator można odłączyć: jedno ładowanie zajmuje około czterech i zapewnia skuterowi zasięg około 30 km.

W schowku pod kanapą można umieścić prostownik lub drugi akumulator, co ułatwia ładowanie poza domem. Można także zwiększyć zasięg skutera poprzez zastąpienie zużytego akumulatora naładowanym.

Oprócz podstawowej wersji e-Let’s wyposażonej w akumulator i prostownik dostępna jest wersja e-Let’s W z zapasowym akumulatorem.

W ramach przygotowań do zeroemisyjnego społeczeństwa przyszłości Suzuki pracuje na ograniczeniem emisji CO2, projektując pojazdy nowej generacji (elektryczne i wyposażone w ogniwo paliwowe), takie jak zapewniający radość z jazdy skuter e-Let’s.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama