/  /  /  / Bliższa współpraca Suzuki z rządem Węgier
Suzuki

Suzuki

Zmień
Suzuki Motor Corporation powstała w 1920 roku, choć pod tą nazwą istnieje dopiero od 1954 roku (wcześniej: Suzuki Loom Manufacturing Co.) Jest producentem samochodów i motocykli, a także silników elektrycznych, generatorów prądotwórczych, pomp wodnych, silników zaburtowych oraz instrumentów medycznych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Bliższa współpraca Suzuki z rządem Węgier

Suzuki|
null
© Suzuki
null

Kontynuując ponad 20-letnią współpracę między węgierskim rządem a Magyar Suzuki Corporation (MSC), 21 listopada strony nawiązały strategiczne partnerstwo, którego celem jest wzmocnienie więzi ekonomicznych i promowanie zrównoważonych i ciągłych działań produkcyjnych na Węgrzech.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nowe ramy współpracy zakładają dalszą ekspansję działań MSC w kwestii produkcji i rozwoju na rynku węgierskim, a także umożliwiają MSC zachowanie swojej konkurencyjności na europejskim rynku.

Podpisując umowę partnerstwa, rząd Węgier wyraził chęć wspierania stabilnej działalności Suzuki na Węgrzech. Inwestor potwierdził plany długoterminowej obecności na Węgrzech, polegającej na produkcji modeli Suzuki na rynek lokalny i europejski.

"SMC to jedyna fabryka Suzuki na naszym kontynencie, która dostarcza samochody do wszystkich państw europejskich. Mimo trudnej sytuacji na rynku samochodowym wciąż jesteśmy w stanie utrzymać ustalony poziom produkcji, a także wprowadzać nowe modele - mówi dyrektor zarządzający Hisashi Takeuchi. "Aby podnosić naszą konkurencyjność, potrzebujemy stabilnych i sprzyjających warunków ekonomicznych. Opodatkowanie, korzystne warunki inwestycyjne, wysoko wyszkolona siła robocza, rozwój infrastruktury, jak i zaufana sieć węgierskich dostawców są równie ważnymi elementami otoczenia biznesowego, co regulacje rynku pracy".

Magyar Suzuki zapewnia miejsca pracy poprzez bezpośrednie zatrudnienie, jak i współpracę z szeroką siecią węgierskich dostawców i dealerów. To sprawia, że firma jest jednym z najważniejszych podmiotów sektora samochodowego, znacznie wspierając gospodarkę Węgier.

Plany MSC zakładają, że dzięki obecnej umowie możliwy będzie wzrost udziału w węgierskim eksporcie, który obecnie wynosi 2%. Prowadzona będzie także dalsza współpraca z krajowymi dostawcami, dzięki czemu wspierany będzie rozwój zarówno małych jak i średnich przedsiębiorstw sektora samochodowego.

Magyar Suzuki, jako jedyny producent samochodów Suzuki w Europie, dostarcza samochody na wszystkie rynki Starego Kontynentu, jak również poza granice Europy.

Nowo zawiązana współpraca może korzystnie wpłynąć na konkurencyjność Suzuki w Europie. Magyar Suzuki wyraża nadzieję, że umowa umożliwi stworzenie solidnych podstaw dalszego rozwoju i inwestycji.

Dotychczasowe inwestycje przekroczyły 1,3 mld EUR, a SMC zapowiada kolejne inwestycje.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama