/  /  /  / 50 milionów sprzedanych samochodów Suzuki
Suzuki

Suzuki

Zmień
Suzuki Motor Corporation powstała w 1920 roku, choć pod tą nazwą istnieje dopiero od 1954 roku (wcześniej: Suzuki Loom Manufacturing Co.) Jest producentem samochodów i motocykli, a także silników elektrycznych, generatorów prądotwórczych, pomp wodnych, silników zaburtowych oraz instrumentów medycznych.
Dowiedz się więcej o marce
 

50 milionów sprzedanych samochodów Suzuki

Suzuki|
null
© Suzuki
null

Suzuki Motor Corporation w marcu odnotowało globalną, skumulowaną sprzedaż samochodów na poziomie 50 milionów sztuk. Na rynek macierzysty koncernu trafiło około 21,95 mln pojazdów (44%), a 28,05 mln sztuk na pozostałe rynki.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Drugim, największym rynkiem za Japonią dla Suzuki są Indie (23% sprzedaży), a następnie Europa, na którą trafia niemalże co 10 samochód (11%).

Rynek japoński
Od debiutu na rynku samochodowym, czyli wprowadzenia modelu Suzulight w 1955 r., Suzuki stale dostarcza wysokiej jakości produkty, wprowadzając do swojej oferty takie modele jak Jimny (1970 r.), Alto (1979 r.), WagonR (1993 r.), jak również cieszące się ogromną popularnością samochody z segmentu mini.

We wrześniu ubiegłego roku Suzuki osiągnęło skumulowaną sprzedaż na rynku japońskim w wysokości 20 milionów sztuk.

Pozostałe rynki
Obecność Suzuki poza rynkiem japońskim została zainaugurowana eksportem modelu Suzulight w 1959 r. Do marca 2013 na tych rynkach sprzedano łącznie aż 28,5 mln samochodów.

Firma nieustannie rozwija swoją sieć ośrodków badawczych i produkcyjnych. Obecnie modele Suzuki produkowane są w 12 fabrykach zlokalizowanych na terenie 11 państw, w tym w Indiach, Indonezji oraz na Węgrzech.

Samochody japońskiej marki oferowane są w 179 krajach na całym świecie. Gama modelowa obejmuje zarówno zwinne modele miejskie jak Swift, Splash, i Alto/Celerio, crossover SX4, terenowe Jimny i Grand Vitarę, a także sportową limuzynę Kizashi.

Oferta Suzuki wkrótce zostanie wzbogacona o nowe pojazdy: podczas salonu samochodowego w Paryżu Suzuki poinformowało o przygotowaniu strategii, zgodnie z którą od roku 2013 co roku na rynku europejskim będzie wprowadzany nowy model Suzuki. Jesienią bieżącego roku na rynkach europejskich zadebiutuje nowe SX4 (na zdjęciu).

Kamienie milowe sprzedaży samochodów Suzuki:
- 10 milionów sztuk: czerwiec 1989
- 20 milionów sztuk: czerwiec 1998
- 30 milionów sztuk: październik 2004
- 40 milionów sztuk: czerwiec 2009
- 50 milionów sztuk: marzec 2013
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama