/  /  /  /  / Napęd AWD w nowym Suzuki SX4
Suzuki SX4

Suzuki SX4

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Napęd AWD w nowym Suzuki SX4

Suzuki|
null
© Suzuki
nullnullnullnullnullnullnullnull

Nowe Suzuki SX4 zostało wyposażone w technologię AllGrip. To najnowsza generacja napędu 4WD, stworzona na podstawie doświadczeń Suzuki w dziedzinie technologii napędu na obie osie.

Jak podkreśla japoński koncern, AllGrip zapewnia nie tylko przyjemność z jazdy, ale i poczucie bezpieczeństwa niezależnie od warunków panujących na drodze. Jednocześnie pozwala na zachowanie niskiego zużycia paliwa i ogranicza negatywny wpływ na środowisko.

System napędu 4WD oferuje możliwość wyboru jednego z czterech dostępnych trybów pracy w zależności od warunków jezdnych. W celu zapewnienia optymalnej kontroli nad pojazdem kierowca, korzystając z przycisku na konsoli środkowej, może wybrać tryb: Auto, Sport, Snow lub Lock.

W trybie Auto, odpowiednim do jazdy w normalnych warunkach drogowych, priorytetem jest wydajność paliwowa w typowych warunkach jazdy. System domyślnie wykorzystuje napęd na przednie koła, a w momencie wykrycia ich uślizgu włącza tryb 4WD.

Nowe Suzuki SX4 w zbliżeniu

Tryb Sport sprawdza się podczas jazdy po krętych drogach. System wykorzystuje wówczas zalety napędu 4WD w odpowiedzi na nacisk na pedał przyspieszenia. W niskim i średnim zakresie prędkości system steruje charakterystyką przyspieszenia/momentu obrotowego w celu zoptymalizowania reakcji jednostki napędowej i właściwości jezdnych w zakrętach.

Tryb Snow jest odpowiedni, gdy samochód porusza się po ośnieżonych, nieutwardzonych lub śliskich nawierzchniach. System domyślnie załącza napęd 4WD. Odpowiednio dostosowuje kontrolę nad napędem na obie osie w zależności od sposobu prowadzenia i przyspieszania, tym samym zapewniając trakcję i stabilność pojazdu.Tryb Lock pozwala wydostać auto z głębokiego śniegu, błota lub piachu. System nieustannie przekazuje wysoki moment obrotowy do kół tylnej osi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Suzuki SX4