/  /  /  /  / 20 lat obecności Suzuki na Węgrzech
Suzuki SX4

Suzuki SX4

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

20 lat obecności Suzuki na Węgrzech

Spółka|
null
© Suzuki
nullnullnullnullnull

W tym roku przypada rocznica 20-lecia powstania spółki Magyar Suzuki, która w węgierskim Esztergom produkuje samochody marki Suzuki. Powstają tu egzemplarze takich aut jak m.in. Swift oraz SX4.

Spółka Magyar Suzuki Corporation została powołana do życia w kwietniu 1991 roku. Pierwszym modelem marki produkowanym na Węgrzech było Suzuki Swift (od października 1992). Poziom pierwszych 100 000 egzemplarzy osiągnięto w lipcu 1996 roku.

Osiągniecie łącznej wielkości produkcji na poziomie 1 000 000 sztuk w węgierskiej fabryce Suzuki świętowano natomiast w październiku 2006.

Obok modelu Swift, który od czerwca ubiegłego roku dostępny jest po zmianie generacyjnej, miejskiego Splasha oraz crossovera SX4 węgierska fabryka Suzuki dostarczała też na rynek egzemplarze pojazdów takich jak Wagon R+ oraz Ignis.

Do dziś węgierską fabrykę Suzuki opuściło prawie 2 mln samochodów z przeznaczeniem na rynek europejski. Spółka zaopatruje też takie kraje i regiony świata jak Japonia, Rosja, Ukraina oraz Bliski Wschód i Afryka Północna (m.in. Maroko oraz Izrael).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Suzuki SX4