/  /  /  /  / Nowe Suzuki SX4
Suzuki Splash

Suzuki Splash

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowe Suzuki SX4

Suzuki|
null
© Suzuki
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Przez lata zmienia się nie tylko linia nadwozia, ale i wyposażenie oraz systemy wpływające na przyjemność jazdy. Dzięki temu samochody kompaktowe wciąż są pożądane przez kierowców i stanowią atrakcyjną alternatywę dla większych krążowników szos.

Czas w motoryzacji płynie swoim tempem. Podczas gdy w niektórych branżach 3 lata nie są kolosalnym odstępem czasu, to w przypadku samochodów w takim okresie potrafi się dokonać niejeden technologiczny i designerski przełom. Właśnie dlatego producenci aut uważnie śledzą najnowsze trendy i oczekiwania klientów, a projektanci nowych modeli wylewają siódme poty, żeby stworzyć finalny produkt, który przypadnie do gustu kierowcom. Na rynku debiutuje właśnie nowy crossover SX4 będący efektem prac sztabu projektantów i inżynierów Suzuki.

Przestrzeń na plus
Samochód w nowej odsłonie nieco urósł, dzięki czemu oferuje więcej miejsca dla pasażerów i znacznie większą pojemność bagażową niż model poprzedniej generacji. W porównaniu z nim, nowe SX4 jest dłuższe, szersze i nieco wyższe, co bezpośrednio przekłada się na wygodę podróżujących i pojemność bagażnika. Podczas gdy wcześniejszy SX4 oferował 270 l, to nowy zapewni nam aż 430 l, co stawia go w czołówce tego typu pojazdów. Niewątpliwą zaletą bagażnika jest również niski próg

Na bezdroża
SX4 to rasowy crossover, dlatego nie mogło zabraknąć możliwości wyboru napędu na wszystkie koła. Od czasu poprzedniej generacji modelu, to rozwiązanie zostało dopracowane i najnowsza propozycja Suzuki może zaoferować udoskonaloną technologię ALLGRIP, która zapewnia zarówno przyjemność z jazdy, jak i poczucie bezpieczeństwa w trudnych warunkach na drodze. System 4WD w nowym SX4 może pracować w czterech odmiennych trybach: auto, sport, snow i lock.

Wraz z nową generacją SX4 ujednolicono jednostki napędowe, które mogą pracować pod maską naszego samochodu. Zarówno w przypadku silnika benzynowego, jak i diesla mamy do wyboru 1.6 litrowy motor o mocy 120 KM. Dodatkowo możemy w każdej opcji wybrać napęd 4x4 oraz w przypadku benzyniaka z takim napędem, także automatyczną, bezstopniową skrzynię biegów CVT z trybem manualnym. Bez znaczenia, na jaką konfigurację się zdecydujemy, nowe Suzuki SX4 okaże się niestrudzonym towarzyszem w każdej – miejskiej czy wakacyjnej – podróży.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Suzuki Splash