/  /  /  /  / Suzuki rezygnuje ze sprzedaży samochodów w USA
Suzuki Grand Vitara

Suzuki Grand Vitara

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Suzuki rezygnuje ze sprzedaży samochodów w USA

Suzuki|
null
© Suzuki
null

W związku z podjęciem decyzji o skoncentrowaniu się na działalności obejmującej dystrybucję motocykli, pojazdów ATV oraz wyrobów branży Marine, American Suzuki Motor Corporation (ASMC) postanowiło zaprzestać działalności obejmującej dystrybucję samochodów na rynku amerykańskim.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
5 listopada w ramach postępowania naprawczego, uregulowanego w Rozdziale 11 amerykańskiego prawa upadłościowego, złożono wniosek o restrukturyzację mającą na celu likwidację działalności związanej z dystrybucją pojazdów samochodowych.

Powodem tej decyzji są dogłębne analizy sprzedażowe w USA w sektorze małych samochodów oraz koncentracja działań na rozwoju branży motocyklowej, pojazdów ATV oraz produktów Marine jako bardziej dochodowych. Według zgromadzonych danych zapotrzebowanie na małe samochody w USA zostało przez władze ASMC ocenione na niskie w kolejnych latach.

Do dnia 30 września zobowiązania amerykańskiej spółki wobec wierzycieli wyniosły łącznie prawie 350 mln dolarów.

Obecna sieć dealerów samochodowych Suzuki w USA zostanie stopniowo przekształcona w sieć autoryzowanych serwisów oraz sprzedawców części zamiennych w celu realizacji zobowiązań gwarancyjnych dla właścicieli samochodów Suzuki.

Jednocześnie władze Suzuki Motor Corporation pragną zapewnić, że decyzje o zaprzestaniu dystrybucji samochodów w USA w żaden sposób nie wpływają na działalność w tym sektorze w Polsce i w pozostałych krajach Europy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Suzuki Grand Vitara