/  /  /  / Polska: Posiadacze modelu Suzuki Swift proszeni do serwisu
Suzuki

Suzuki

Zmień
Suzuki Motor Corporation powstała w 1920 roku, choć pod tą nazwą istnieje dopiero od 1954 roku (wcześniej: Suzuki Loom Manufacturing Co.) Jest producentem samochodów i motocykli, a także silników elektrycznych, generatorów prądotwórczych, pomp wodnych, silników zaburtowych oraz instrumentów medycznych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Posiadacze modelu Suzuki Swift proszeni do serwisu

UOKIK|

Jak poinformowała firma Suzuki Motor Poland, wybrane egzemplarze modelu Suzuki Swift mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji przywoławczej.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Suzuki Motor Poland, wybrane egzemplarze modelu Suzuki Swift mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej. Chodzi o pojazdy w wersji trzy-, cztero- i pięciodrzwiowej z silnikiem o pojemności 1,0 oraz 1,3 litra.

Otóż w omawianych egzemplarzach modelu Suzuki Swift, wyprodukowanych w okresie od października 1997 do października 2002 na Węgrzech, istnieje potencjalnie prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska korozji uchwytu zwrotnicy kolumny zawieszenia koła przedniego. W skrajnych przypadkach może teoretycznie dojść do odseparowania uchwytu od kolumny, co mogłoby doprowadzić do unieruchomienia pojazdu. W związku z powyższym producent zdecydował się na wymianę kolumny zawieszenia koła przedniego.

Omawiana akcja naprawcza dotyczy na polskim rynku potencjalnie 11 352 samochodów Suzuki Swift. Aby sprawdzić numery VIN aut objętych kampanią, kliknij na ten link.

Importer powiadomi listownie właścicieli samochodów objętych kampanią o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi celem wykonania odpowiedniej modyfikacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama