/  /  /  / Nowości spod znaku Suzuki
Suzuki

Suzuki

Zmień
Suzuki Motor Corporation powstała w 1920 roku, choć pod tą nazwą istnieje dopiero od 1954 roku (wcześniej: Suzuki Loom Manufacturing Co.) Jest producentem samochodów i motocykli, a także silników elektrycznych, generatorów prądotwórczych, pomp wodnych, silników zaburtowych oraz instrumentów medycznych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowości spod znaku Suzuki

null
© Suzuki
null

Wchodzący właśnie na polski rynek model Suzuki SX4 S-Cross stanowi pierwszy etap nowej ofensywy produktowej marki. Japońska firma stawia na to, z czego jest najlepiej znana, czyli samochody SUV oraz zwrotne auta o zwartych wymiarach nadwozia.

Od jakiegoś czasu mamy już polski cennik modelu Suzuki SX4 S-Cross. Najtańsza wersja jest do kupienia od 69 900 złotych (patrz TUTAJ). Jak podkreśla producent, SX4 S-Cross to nowoczesny crossover stworzony z myślą o ludziach aktywnych. Kabinę pasażerską zaprojektowano tak, aby zapewniać komfort nawet podczas bardzo długich podróży. Z kolei podwójnie przesuwny, przeszklony dach panoramiczny ma jedną z największych powierzchni dostępnych w tej kategorii.

Ambasadorem nowego SX4 S-Cross jest czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Ten znany sportowiec będzie wspierał działania komunikacyjne i reklamowe modelu Suzuki.

Pierwsze egzemplarze SX4 S-Cross trafiły już do polskich salonów dealerskich Suzuki.

Ciekawie zapowiadającą się nowość spod znaku Suzuki zobaczyliśmy o okazji wrześniowych targów motoryzacyjnych IAA 2013 we Frankfurcie. Mowa o projekcie iV-4, czyli najnowszym koncepcyjnym SUV o kompaktowych rozmiarach.

Suzuki SX4 Classic nadal w ofercie

Koncern zapowiada, że model produkcyjny stworzony w oparciu o iV-4 będzie SUV-em spełniającym współczesne oczekiwania, charakteryzując się niską masą własną oraz jedną z najniższych wartości emisji CO2 w swojej klasie.

Przyjazny dla środowiska będzie także wyposażony w najnowszą generację napędu AllGrip (4WD), która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz dobre własności jezdne w terenie.

Suzuki rozpocznie produkcję modelu seryjnego na bazie iV-4 w roku 2015.

Na tym nie koniec nowości Japończyków. Według wiarygodnych źródeł, już w przyszłym roku doczekamy się nowego modelu z klasy aut miejskich, którym będzie następca Suzuki Alto. Natomiast w roku 2015 oraz 2016 w gamie pojawią się dwa ważne produkty należące do segmentu B.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama