/  /  /  / Crossover Suzuki z 5 gwiazdkami Euro NCAP
Suzuki

Suzuki

Zmień
Suzuki Motor Corporation powstała w 1920 roku, choć pod tą nazwą istnieje dopiero od 1954 roku (wcześniej: Suzuki Loom Manufacturing Co.) Jest producentem samochodów i motocykli, a także silników elektrycznych, generatorów prądotwórczych, pomp wodnych, silników zaburtowych oraz instrumentów medycznych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Crossover Suzuki z 5 gwiazdkami Euro NCAP

Suzuki|
null
© Suzuki
null

SX4 S-Cross dołączył do grona najbezpieczniejszych samochodów w Europie. Zgodnie z wynikami testów zderzeniowych Euro NCAP, nowemu crossoverowi Suzuki przyznano najwyższą możliwą ocenę 5-gwiazdkową.

Jako najnowszy crossover z segmentu C, Suzuki SX4 S-Cross zdobył najwyższą ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych według organizacji Euro NCAP. Dodatkowo wspomniany model otrzymał bardzo wysoki wynik w określonych kategoriach oceny Euro NCAP (np. ochrona pieszych), który wyniósł znacznie ponad średnią innych samochodów, również ocenionych na 5 gwiazdek.

Uzyskanie najwyższej oceny w testach zderzeniowych Euro NCAP potwierdziło bezkompromisowy poziom bezpieczeństwa SX4 S-Cross. Wzmocnione nadwozie z kontrolowanymi strefami zgniotu w sposób progresywny pochłania energię ewentualnej kolizji i rozprowadza ją z dala od pasażerów zgodnie z koncepcją bezpiecznej konstrukcji nadwozia TECT (Total Effective Control Technology) opracowaną przez Suzuki.

Zastosowane elementy bezpieczeństwa czynnego i biernego zapewniają wzorcowy poziom ochrony kierowcy i pasażerów. Czynne systemy bezpieczeństwa, w które wyposażony jest SX4 S-Cross, to m.in. stabilizacja toru jazdy ESP z kontrolą trakcji, układ monitorowania ciśnienia w oponach TPMS, tempomat wraz z ogranicznikiem prędkości, który zapobiega przekroczeniu zadanej prędkości pojazdu.

Cennik Suzuki SX4 S-Cross

Bierne systemy bezpieczeństwa w SX4 S-Cross to m.in. 7 poduszek powietrznych (łącznie z poduszką kolanową), zapewniających ochronę kierowcy i pasażerów w przypadku uderzenia w tył, przód lub bok pojazdu, pasy bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi oraz ogranicznikami ich siły napięcia, system składania pedału hamulca redukujący obrażenia stóp i nóg w chwili kolizji.

Ponadto, przód samochodu zawiera elementy redukujące stopień potencjalnych obrażeń powstałych w czasie kolizji z udziałem osoby pieszej. Odpowiednia konstrukcja maski, podszybia, wycieraczek oraz zderzaków zmniejsza stopień potencjalnych obrażeń zaistniałych w ewentualnym wypadku z udziałem pieszego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama