/  /  /  / Akcja serwisowa u Suzuki
Suzuki

Suzuki

Zmień
Suzuki Motor Corporation powstała w 1920 roku, choć pod tą nazwą istnieje dopiero od 1954 roku (wcześniej: Suzuki Loom Manufacturing Co.) Jest producentem samochodów i motocykli, a także silników elektrycznych, generatorów prądotwórczych, pomp wodnych, silników zaburtowych oraz instrumentów medycznych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja serwisowa u Suzuki

UOKIK|

Jak poinformowała firma Suzuki Motor Poland, wybrane egzemplarze modelu Suzuki Grand Vitara mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji przywoławczej.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Suzuki Motor Poland, wybrane egzemplarze modelu Suzuki Grand Vitara mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej (patrz tutaj).

Otóż w pewnej partii samochodów Grand Vitara w wersji silnikowej 2.4 (JB424) mógłby ewentualnie wystąpić problem techniczny związany z napinaczem paska alternatora. Na skutek nieprawidłowej produkcji wewnętrzna sprężyna napinacza może pękać i generować charakterystyczny piszczący dźwięk z komory silnika. Dalsze kontynuowanie jazdy z uszkodzonym napinaczem może doprowadzić do zsunięcia się paska z kół alternatora i pompy wody, co jest równoznacznie z unieruchomieniem tych zespołów silnika. Spowoduje to włączenie się kontrolki ładowania oraz temperatury cieczy chłodzącej. Ponadto zsunięty pasek napędu osprzętu może unieruchomić pompę wspomagania kierowniczego. Kierowca będzie zmuszony do używania większej siły przy kierowaniu pojazdem.

W związku z zaistniałą sytuacją producent zdecydował się na wymianę napinacza paska napędu alternatora wraz ze śrubą mocującą.

W Polsce omawiana kampania dotyczy 840 sztuk modelu Grand Vitara.

Importer powiadomi listownie właścicieli samochodów objętych kampanią o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi. Ponadto firma zobowiązała się do wykonania niezbędnej modyfikacji we wszystkich samochodach objętych kampanią, które znajdują się w autoryzowanych stacjach dealerskich oraz punktach sprzedaży Suzuki.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama