/  /  / Więcej o marce
Subaru

Subaru

Zmień
Subaru – japońska firma motoryzacyjna. Nazwa Subaru w języku japońskim oznacza Plejady (Plejady – najbardziej znana gromada gwiazd, znajdująca się w gwiazdozbiorze Byka; stąd logo firmy, nawiązujące do gwiazdozbioru).
Dowiedz się więcej o marce
 
null
© Subaru
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull
Subaru – japońska firma motoryzacyjna. Nazwa Subaru w języku japońskim  oznacza Plejady  (Plejady – najbardziej znana gromada gwiazd, znajdująca się w gwiazdozbiorze Byka; stąd logo firmy, nawiązujące do gwiazdozbioru).

Historia firmy sięga 1917 roku, gdy jeden z pionierów japońskiego lotnictwa, Chikuhei  Nakajima, zarejestrował  Nakajima Aircraft Company. Po zakończeniu II wojny światowej została podzielona na 12 odrębnych firm. W 1953 roku sześć z nich ponownie  zjednoczono z w koncern Fuji Heavy Industries, zajmujący się wytwarzaniem m.in. maszyn roboczych, sprzętu budowlanego i gospodarstwa domowego. Jedną z gałęzi przemysłu, którą Fuji siê zajêło, była motoryzacja. W  1954 roku  firma wyprodukowała  prototyp samochodu osobowego nazwanego P-1, a w następnym roku Subaru 1500. W 1958 r. rozpoczęła produkcję  autobusów oraz  małych samochodów Subaru 360.  W  1971r. pojawił się model Leone, a rok po nim Leone Station Wagon. Był to pierwszy samochód osobowy z napędem 4WD, który trafił do produkcji masowej. W 1989 roku zadebiutował następca Leone – Legacy, a trzy lata później najpopularniejszy model Subaru – Impreza. W 1997 roku do grona produkowanych modeli dołączył Forester, a w 2005 – B9 Tribeca.