/  /  /  /  / Platinum i Subaru razem na rajdowych trasach
Subaru Outback

Subaru Outback

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Platinum i Subaru razem na rajdowych trasach

Grupa Orlen|
null
© Platinum Subaru Rally Team
null

Orlen Oil (producent olejów dla motoryzacji Platinum) rozpoczyna oficjalną współpracę z Subaru Import Polska. Długofalowa kooperacja będzie dotyczyć rozwoju technologii olejowej, programów związanych z bezpieczeństwem na drogach, a także motorsportu.

Jej efektem jest powstanie nowego zespołu rajdowego: Platinum Subaru Rally Team. Samochodami Subaru Impreza STI R4 wystartują w obecnym sezonie Michał i Grzegorz Bębenkowie oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller.

Obie załogi będą rywalizować w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zarówno dla Orlen Oil, jak i dla Subaru ważną platformą komunikacji i budowy wizerunku marek są sporty motorowe. Dlatego też wydaje się zupełnie naturalnym połączenie doświadczenia obu firm w tym zakresie.

Nowy zespół zadebiutuje podczas 41. Rajdu Świdnickiego Krause, pierwszej rundy RSMP 2013.

"Zarówno Platinum, jak i Subaru to marki nowoczesne, innowacyjne, które oferują produkty wysokiej jakości. Ważnym elementem aktywności obydwu marek są działania związane z promowaniem bezpieczeństwa na drogach, a także zaangażowanie w rozwój sportów motorowych w Polsce. Pierwszym projektem, który będziemy wspólnie realizować, jest nowy zespół rajdowy Platinum Subaru Rally Team. Jestem przekonany, że połączenie doświadczenia Michała Bębenka oraz młodości i talentu Wojtka Chuchały zaowocują doskonałymi wynikami na poszczególnych rajdach. Zarówno Orlen Oil, jak i Subaru traktują swoje zaangażowanie w sporty motorowe jako ważny element strategii rozwoju - podkreśla Dawid Niedojadło z Orlen Oil.

"Wsparcie zespołu rajdowego to nie tylko chęć zapewnienia kibicom rajdowych emocji na najwyższym poziomie, ale również platforma umożliwiająca rozwój technologiczny i testowanie nowych rozwiązań. Naturalnym efektem takiego podejścia jest duże zaangażowanie w podejmowanie kluczowych decyzji w zespole. Ważnym elementem naszej kooperacji będzie wspólna polityka komunikacyjna i odpowiednia oprawa medialna, którą zapewnimy obu załogom. Wierzę, że współpraca na polu sportów motorowych jest pierwszym krokiem w budowaniu długotrwałych relacji partnerskich między naszymi firmami".

"Dzięki naszemu zaangażowaniu w rajdy samochodowe wielu kierowców rozpoczynało lub rozwijało swoje kariery. Warto zaznaczyć, że nasz zespół jest jednym z najdłużej działających teamów rajdowych w Polsce. Nigdy nie baliśmy się nowych wyzwań, jak choćby współpracy z młodym i utalentowanym zawodnikiem, stawiającym pierwsze kroki w RSMP - dodaje Witold Rogalski, prezes Subaru Import Polska.

"W tym roku rozpoczynamy nowy projekt pod nazwą Platinum Subaru Rally Team. Od bardzo dawna na polskich odcinkach specjalnych nie występował zespół, w którego barwach startowałyby dwa bliźniacze samochody. W jednym z nich zasiądzie doświadczona, utytułowana załoga braci Bębenków; w drugim młodzi adepci sztuki rajdowej: Wojtek Chuchała i Kamil Heller, którzy mimo krótkiego stażu w krajowych mistrzostwach pokazali już niejednokrotnie, że nie zamierzają być statystami w walce o czołowe lokaty. Mam nadzieję, że nasz zespół wniesie nową jakość do polskiego motorsportu, a doświadczenia zarówno partnerów projektu, jak i samych załóg przełożą się na wyniki sportowe i radość kibiców".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Subaru Outback