/  /  /  /  / Subaru Legacy zdobywa 5 gwiazdek w Japonii
Subaru Legacy

Subaru Legacy

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Subaru Legacy zdobywa 5 gwiazdek w Japonii

Subaru|
null
© Subaru
null

Również w swojej ojczyźnie, czyli Japonii, Subaru radzi sobie doskonale: badania JNCAP (Japoński Program Oceny Nowych Samochodów) potwierdziły najwyższy poziom bezpieczeństwa modelu Legacy (w bieżącej specyfikacji).

W Kraju Kwitnącej Wiśni kontrolę samochodów w ramach tego programu przeprowadza MLIT (Ministerstwo Gospodarki Przestrzennej, Infrastruktury, Transportu i Turystyki) oraz NASVA (Narodowa Agencja na rzecz Bezpieczeństwa Motoryzacji i pomocy Ofiarom).

Analitycy tych instytucji oceniają przede wszystkim ochronę kierowcy i pasażera przedniego fotela, oraz skuteczność ochrony pieszych podczas kolizji.

Subaru XV. Nowy rywal dla Nissana Qashqai

Nie jest to bynajmniej pierwszy sukces Legacy w JNCAP; w roku 2009 ten model zdobył najwyższe oceny w kategoriach: bezpieczeństwo dorosłych pasażerów dla kierowcy i pasażera z przodu, ochrona głowy pieszego podczas zderzenia oraz ochrona pasażera przedniego przed urazami kręgosłupa szyjnego.

W roku bieżącym Legacy zdobyło najwyższy możliwy wynik w nowo wprowadzonej kategorii "ochrona nóg pieszego podczas kolizji". W połączeniu z najwyższymi wynikami w niemal każdej kategorii, pozwoliło to na uzyskanie ogólnego wyniku 5 gwiazdek w teście bezpieczeństwa JNCAP.


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Subaru Legacy