/  /  /  /  / Nowoczesny silnik Diesla już niedługo w autach Subaru
Subaru Legacy

Subaru Legacy

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Nowoczesny silnik Diesla już niedługo w autach Subaru

Subaru|(2008-02-15 16:23)
null
© Subaru
nullnullnullnullnullnull

Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii marki Subaru na przestrzeni co najmniej ostatnich kilkunastu lat jest wprowadzenie do gamy produktowej innowacyjnego silnika Diesla typu boxer. Wyposażone w tą jednostkę modele Legacy i Outback pojawią się na polskich drogach już w kwietniu.

Gwarantujący wyjątkową kulturę pracy silnik Subaru Boxer Turbo Diesel jest zapowiadany jako pierwsza na świecie jednostka tego typu opracowana w układzie boxer. Motor o pojemności 2,0 litra jest w porównaniu z jednostkami rzędowymi bardziej kompaktowy i pomaga zapewnić autu bardzo nisko położony środek ciężkości. Motor charakteryzuje się bardzo dużą sztywnością i ekonomicznym zużyciem paliwa, emitując niski poziom hałasu i drgań.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że za jednostkę Boxer Diesel marka Subaru, spełniająca normy czystości spalin Euro-4, została niedawno wyróżniona nagrodą tygodnika "Auto Świat" w kategorii innowacje techniczne.

Jako pierwsza na świecie tego typu konstrukcja montowana seryjnie w autach osobowych,  Boxer Diesel z układem common-rail rozwija moc 150 KM przy 3600 o/m oraz moment obrotowy rosnący do maksymalnie 350Nm od 1800 o/m. Według wyliczeń producenta, średnie zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 5,6 litra na 100 km, a emisja CO2 wynosi 148 g/km.

Na rynku niemieckim (marzec 2008) oferta Boxer Diesel rozpoczyna się od 22 880 EUR za model Legacy sedan 2.0D Active. Oznacza to różnicę rzędu 770 EUR w stosunku do porównywalnej jednostki benzynowej. Subaru Outback 2.0D Trend to natomiast wydatek 33 230 EUR (720 EUR więcej niż wersja z silnikiem benzynowym 2,5 litra).

Wszystkie modele posiadają m.in. napęd na cztery koła oraz przekładnię pięciostopniową.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Subaru Legacy