/  /  /  /  / 5 gwiazdek dla nowego crossovera Subaru
Subaru Legacy

Subaru Legacy

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

5 gwiazdek dla nowego crossovera Subaru

Subaru|
null
© Euro NCAP
nullnullnullnullnullnull

Nowy model Subaru XV uzyskał ocenę pięciogwiazdkową w ostatniej edycji testów zderzeniowych według wytycznych wpływowej organizacji Euro NCAP, której zadaniem jest promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego na Starym Kontynencie.

Testy Euro NCAP zostały rozszerzone od roku 2009, kiedy to zaczęto bardziej rygorystycznie oceniać kategorie składające się na ocenę ogólną, czyli: bezpieczeństwo dorosłych pasażerów, bezpieczeństwo przewożonych dzieci, bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem i ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa.

Subaru XV w testach zderzniowych Euro NCAP (edycja listopad 2011)
- ocena łączna (gwiazdki): 5
- bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 86%
- bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 90%
- bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem: 64%
- ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa: 86%

Tak dobry wynik jest możliwy między innymi dzięki ustawicznemu doskonaleniu systemów bezpieczeństwa pasywnego, m.in. konstrukcji szkieletu nadwozia zawierającej pierścieniowe ramy, zwiększające wytrzymałość kabiny w obszarze od dachu, po drzwi, słupki i podłogę.

Nowy crossover trafi na rynek

Konstrukcja ta pomaga w przekierowaniu i rozproszeniu energii zderzenia z obszaru kabiny, czyli z miejsca, gdzie znajdują się pasażerowie. Wspomniane ramy wzmacniające zbudowane są ze stali o zwiększonej wytrzymałości, a więc są mocne i sztywne, a zarazem lekkie.

Dodatkowo, Subaru XV wyposażono również w komplet przednich i bocznych poduszek powietrznych, kurtyn powietrznych jak również w poduszkę ochraniającą kolana kierowcy.

Oczywiście, każda wersja Subaru XV jest standardowo wyposażona w system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDCS).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Subaru Legacy