/  /  /  /  / Subaru XV wyznacza standardy bezpieczeństwa
Subaru Forester

Subaru Forester

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Subaru XV wyznacza standardy bezpieczeństwa

Subaru|
null
© Subaru
nullnull

Marka Subaru od zawsze stawiała na bezpieczeństwo, a wszystkie modele spod znaku Plejad charakteryzowały się wysokim poziomem zarówno czynnej, jak i biernej ochrony. Także najnowsze dziecko japońskiego producenta, Subaru XV, wyznacza standardy bezpieczeństwa pasażerów.

Potwierdza to najwyższy, 5-gwiazdkowy wynik w testach Euro NCAP. Niespotykanym do tej pory rezultatem jest 90-procentowa skuteczność ochrony dzieci, jaką legitymuje się XV.

Osiągnięcie najwyższych standardów bezpieczeństwa jest możliwe dzięki stałemu doskonaleniu jego aktywnych oraz pasywnych elementów. Konstrukcja szkieletu nadwozia XV pochłania i rozprasza energię uderzenia, a komplet poduszek powietrznych oraz aktywne zagłówki przednich foteli zapewniają wysoki poziom ochrony pasażerów.

Wyposażeniem standardowym Subaru XV są przednie i boczne poduszki kierowcy oraz pasażera, kurtyny powietrzne przednie i tylne, a także poduszka powietrzna chroniąca kolana kierowcy.

Subaru XV gama modelowa z cennikiem

Subaru XV dysponuje stałym napędem wszystkich kół Symmetrical AWD, będącego podstawą konstrukcji samochodów japońskiej marki. Doskonale uzupełnia się on z dynamiczną geometrią zawieszenia (Subaru DC3), systemem kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDCS) oraz 4-kanałowym ABS z funkcją EBD.

Dzięki nim XV szybko i pewnie reaguje na polecenia kierowcy, jednocześnie zachowując harmonię pomiędzy bezpieczeństwem i radością z jazdy.

Podobnie jak inne modele Subaru dostępne na polskim rynku, także XV jest wyposażony w inteligentny system ratunkowy (ISR), który w sytuacji awaryjnej za pomocą sygnału GPS automatycznie przekazuje informacje do stale funkcjonującego centrum monitoringu.

Umożliwia to natychmiastowe zweryfikowanie zdarzenia i powiadomienie właściwych służb w celu szybkiej i sprawnej organizacji pomocy.

ISR posiada także funkcję antykradzieżową.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Subaru Forester