/  /  /  /  / Subaru Forester z ulepszonym dieslem
Subaru Forester

Subaru Forester

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Subaru Forester z ulepszonym dieslem

Subaru Import Polska|
null
© Subaru
nullnull

W autoryzowanych salonach sprzedaży marki Subaru jest już dostępny model Forester wyposażony w udoskonalony silnik wysokoprężny 2.0D. Auto oferuje też wyższy komfort podróżowania.

W ramach ustawicznego rozwoju i ulepszania oferowanych aut producent samochodów Subaru wprowadza na rynek lekko zmodyfikowaną wersję Forestera. Po zmianach w stylizacji modelu rocznikowego 2011 przyszedł czas na drobne korekty techniczne silnika wysokoprężnego oraz zwiększenie komfortu pasażerów.

Nowy crossover trafi na rynek

Wprowadzone zmiany miały na celu głównie dalszą optymalizację zużycia paliwa jednostki napędowej znanej już ze swej bardzo wysokiej kultury pracy.

Cel ten został osiągnięty poprzez redukcję oporów wewnętrznych silnika, zmianę parametrów turbiny oraz nowe oprogramowanie. Wynikiem jest obniżenie średniego zużycia paliwa o około 5% (do 5,9 l/100 km), przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów dynamicznych samochodu.

W konsekwencji obniżeniu uległa emisja CO2 do wartości 155 g/km, co plasuje Forestera w gronie najoszczędniejszych samochodów klasy SUV.

Zwiększenie komfortu podróżowania osiągnięte zostało dzięki zastosowaniu dwustrefowej klimatyzacji automatycznej dla wersji Comfort i wyższych. Zmianę tą już wcześniej wprowadzono w samochodach z silnikiem benzynowym.

W związku z wprowadzonymi modyfikacjami lekkiej korekcie uległy ceny detaliczne samochodów wyposażonych w silnik wysokoprężny w specyfikacji Comfort i wyższej, które wzrosły o równowartość 500 EUR (brutto).

Samochody w nowej specyfikacji są już dostępne w autoryzowanych salonach sprzedaży Subaru.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Subaru Forester