/  / Zysk przed premierą nowego XC90

Zysk przed premierą nowego XC90

null
© Volvo
null

Już w tym tygodniu światło dzienne ujrzy Volvo XC90 nowej generacji. Tymczasem producent tego modelu, czyli Volvo Car Group, notuje w pierwszym półroczu dobre wyniki finansowe.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pierwszym półroczu Volvo Car Group wypracowało zysk operacyjny w wysokości około 1 210 mln koron szwedzkich (w przeliczeniu 132 mln EUR). Przypomnijmy, że w analogicznym okresie roku poprzedzającego spółka wykazała stratę na poziomie 577 milionów koron.

W okresie styczeń-czerwiec bieżącego roku Szwedzi sprzedali na rynku światowym łącznie nieco ponad 229 000 samochodów, co daje wzrost o dynamice 9,5%. Obroty spółki wyniosły 64 785 milionów koron wobec 56 364 milionów w analogicznym okresie roku poprzedzającego.

Przypominajmy, że już we wtorek odbędzie się premierowy pokaz zupełnie nowego Volvo XC90. Szwedzi podkreślają, że po wieloma względami będzie to dla całej marki produkt przełomowy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane