/  / Zysk Porsche rośnie o 22% mimo kosztów projektu Macan

Zysk Porsche rośnie o 22% mimo kosztów projektu Macan

null
© Porsche
null

W pierwszym kwartale firma Porsche AG osiągnęła zysk operacyjny na poziomie 698 mln EUR, co stanowi wzrost w stosunku rocznym o 22%. Na rynek dostarczono 38 663 samochodów (+4,5%), a przychody zwiększyły się w tym czasie o 20%, do około 3,93 mld EUR.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Lutz Meschke, członek zarządu ds. finansów i IT w Porsche AG, podkreśla, że zyskowność firmy odzwierciedla wysoka marża operacyjna: blisko 18%. Zaznacza jednak, że Porsche będzie musiało ponieść rosnące koszty zatrudnienia i odpisy z tytułu wprowadzenia nowego modelu Macan. "Ponadto, wysokie nakłady związane są ze spełnianiem norm emisji CO2, a także z rozbudową i modernizacją zakładów w Zuffenhausen, Lipsku i Weissach - kontynuuje Meschke.

Mimo to o roku obrotowym 2014 menadżer wypowiada się z optymizmem: "Przyjmując, że sprzedaż w Europie będzie się stabilizować pomimo nierozwiązanych problemów strukturalnych, naszym celem jest osiągnięcie zysku przynajmniej porównywalnego z ubiegłorocznym".

Obserwując rozwój rynków zbytu, Matthias Müller, prezes zarządu Porsche AG, wyraża przekonanie, że niemiecki producent będzie zwiększać liczbę dostaw szczególnie w USA i w Chinach, gdzie notuje najwyższą sprzedaż. "W sumie sprzedaż Porsche wzrośnie kolejny rok z rzędu. Rynkowa premiera Macana zapewni nam dodatkowy impuls - przewiduje Müller.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane