/  / Znów lepiej w "osobówkach"

Znów lepiej w "osobówkach"

null
© Renault
null

W sierpniu nie było tak źle. Rynek nowych samochodów osobowych w Europie Zachodniej kontynuował rosnący trend sprzedaży, jaki obserwujemy nieprzerwanie już od 12 miesięcy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według zestawienia firmy analitycznej LMC Automotive, w sierpniu rynek nowych samochodów osobowych w krajach Europy Zachodniej odnotował wzrost rejestracji o dynamice 1,2%, jednak warto dodać, że w porównaniu z sytuacją rok wcześniej mieliśmy tym razem w sierpniu o jeden dzień roboczy mniej. W sumie z salonów dealerskich wyjechało na drogi Europy Zachodniej nieco ponad 640 100 aut.

Wyniki rejestracji na pięciu największych rynkach zbytu przedstawiają się następująco:
- Niemcy: 213 092 egzemplarzy (-0,4%)
- Francja: 83 340 egzemplarzy (-3%)
- Wielka Brytania: 72 163 egzemplarze (+9,4%)
- Włochy: 53 191 egzemplarzy (-0,2%)
- Hiszpania: 45 355 egzemplarzy (+13,7%)

Natomiast wynik liczony łącznie za okres styczeń-sierpień dla rynku motoryzacyjnego w Europie Zachodniej przekroczył nieznacznie poziom 8 030 000 egzemplarzy. To o 5% więcej niż w analogicznym czasie roku poprzedzającego.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane