/  / Zmiany w zarządzie Volkswagena

Zmiany w zarządzie Volkswagena

Volkswagen|

Ralf Berckhan, dotychczasowy prezes zarządu firmy Volkswagen Group Polska, został powołany na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing w Volkswagen Brazylia. Zastąpi na tym stanowisku Juttę Dierks, która odchodzi na emeryturę. Powyższa zmiana wejdzie w życie w czerwcu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Ralf Berckhan jest magistrem ekonomii, do koncernu Volkswagen trafił w roku 1987. Po rozpoczęciu pracy w obszarze controllingu w Wolfsburgu sprawował podobne funkcje od 1990 roku w Meksyku, a w roku 1991 w Skodzie w Czechach. W roku 1994 został powołany na stanowisko dyrektora marketingu marki SEAT w Hiszpanii, w roku 1999 został dyrektorem marketingu oraz marki w Audi AG w Niemczech, a w roku 2001 dyrektorem sprzedaży na obszar Europy Zachodniej i rynków pozaeuropejskich w Skodzie.

W 2004 roku Berckhan objął kierownictwo strategii sprzedaży i marketingu w Meksyku, a dodatkowo w roku 2007 kierownictwo w obszarze sprzedaży i obsługi posprzedażnej. W roku 2009 był już członkiem zarządu odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing w Volkswagen Meksyk. Od roku 2011 był odpowiedzialny za zbudowanie tzw. NSC (National Sales Company) w Polsce, od roku 2012 jest prezesem zarządu spółki Volkswagen Group Polska. W tym czasie sprzedaż nowych samochodów Grupy w Polsce wzrosła o blisko 35%, a udział w rynku marek należących do Volkswagen Group Polska osiągnął rekordowy poziom blisko 30%.

Nowy prezes zarządu Volkswagen Group Polska zostanie powołany w możliwie najszybszym czasie. Do tego czasu obowiązki prezesa będzie pełnił Lukas Folc, obecny członek zarządu Volkswagen Group Polska.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane