/  / Zmiany w niemieckim importerstwie Mitsubishi

Zmiany w niemieckim importerstwie Mitsubishi

null
null

Firmy Emil Frey oraz Mitsubishi zacieśniają swoją współpracę na rynku niemieckim. W przyszłym miesiącu ma zacząć obowiązywać nowa struktura właścicielska w niemieckim oddziale Mitsubishi Motors.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Strony ustaliły, że grupa Emil Frey stanie się udziałowcem większościowym w spółce Mitsubishi Motors Deutschland GmbH, która po zmianach zostanie przemianowana na MMD Automobile GmbH.

Mitsubishi Motors Europe zagwarantowało sobie prawo do zachowania strategicznego udziału mniejszościowego w omawianym biznesie importerskim na poziomie 24,9%.

Planowane zmiany nie będą mieć wpływu na ważność umów zawartych z parterami sprzedażowo-serwisowymi. Szacuje się, że aktualnie park samochodów marki Mitsubishi liczy nad Renem około 510 000 egzemplarzy.

Grupa Emil Frey z powodzeniem działa już jako importer Mitsubishi w takich krajach jak Francja, Węgry oraz Szwajcaria.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane