/  / Zmiany w dystrybucji PSA

Zmiany w dystrybucji PSA

null
© Peugeot
null

Francuska grupa w ostatnim czasie zbyła udziały w importerstwach zajmujących się dystrybucją modeli marki Peugeot i Citroen w pięciu krajach Starego Kontynentu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak podają serwisy branżowe nad Sekwaną, w okresie między lutym a lipcem bieżącego roku Grupa PSA przekazała udziały w importerstwach zajmujących się dystrybucją modeli marki Peugeot, Citroen oraz DS w pięciu krajach naszej części Europy: a mianowicie na Węgrzech i Słowacji oraz w Czechach, Chorwacji i w Słowenii.

Od tej pory za dystrybucję samochodów PSA na wymienionych rynkach odpowiadać będzie szwajcarska grupa Emil Frey. Wprowadzone w życie zmiany wynikają z polityki biznesowej i finansowej PSA.

Producent takich modeli jak Peugeot 308 czy Citroen C3 ma podlegające mu importerstwa na 11 kluczowych rynkach Starego Kontynentu (w tym Polska). Natomiast w 20 innych krajach regionu grupa współpracuje zaś z importerami.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane