/  / Zmiana na stanowisku dyrektora tyskiego zakładu Fiata

Zmiana na stanowisku dyrektora tyskiego zakładu Fiata

FAP|
Dyrektor fabryki Antoni Greń
Dyrektor fabryki Antoni Greń

Fiat Auto Poland informuje, że z dniem 21 września Zdzisław Arlet, dyrektor zakładu w Tychach, kończy pracę w Fiat Auto Poland i przechodzi na emeryturę. Stanowisko dyrektora zakładu w Tychach obejmuje Antoni Greń.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zdzisław Arlet rozpoczął pracę w 1972 roku w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej, a od 1992 roku w Fiat Auto Poland. W ciągu minionych 40 lat zajmował kierownicze stanowiska na różnych wydziałach produkcyjnych w bielskiej i tyskiej fabryce Fiata. W 1994 r. Zdzisław Arlet został dyrektorem Zakładu Karoserii Fiat Auto Poland S.A. w Bielsku-Białej, a od 1999 r. dyrektorem zakładu w Tychach. W 2002 r. otrzymał nominację na członka zarządu Fiat Auto Poland S.A.

Zdzisław Arlet jest laureatem wielu odznaczeń państwowych oraz nagród i wyróżnień przyznanych przez organizacje naukowe, środowiskowe i opiniotwórcze, w dowód uznania za osiągnięte rezultaty w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa oraz wdrażanie nowoczesnych metod i narzędzi w procesie produkcyjnym.

Dzięki stosowanym metodom tyski zakład Fiata dołączył do prestiżowego grona przedsiębiorstw World Class Manufacturing, tj. posiadających i stosujących najlepsze i najskuteczniejsze metody i narzędzia zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej. Pod przywództwem dyrektora Zdzisława Arleta Fiat Auto Poland zyskał miano największego w Polsce producenta samochodów i czołowego ich eksportera.

W 20-letniej działalności firmy Fiat Auto Poland wyprodukowano w zakładzie około 6,5 mln samochodów, z czego 5 mln na eksport. W ciągu ostatnich kilku lat w tyskim zakładzie uruchomiono produkcję kilku nowych modeli samochodów jak Fiat 500, Abarth 500, Lancia Ypsilon czy Forda Ka.

Zarządzany przez dyrektora Arleta zakład jest jedynym na świecie, gdzie produkuje się jednocześnie dwa modele samochodów posiadające prestiżowe tytuły Car of The Year (Fiat Panda - Car of the Year 2004 oraz Fiat 500 - Car of the Year 2008).

Postój w fabryce Fiat Auto Poland

Zarząd i rada nadzorcza Fiat Auto Poland dziękuje panu Arletowi za 40 lat profesjonalnej pracy i osiągnięte rezultaty na rzecz rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Polsce, życząc powodzenia w dalszym życiu osobistym.

Antoni Greń ukończył studia wyższe na Politechnice Łódzkiej (filia w Bielsku-Białej) na wydziale mechanicznym, specjalność samochody i ciągniki. Rozpoczął pracę w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w 1974 w Zakładzie Mechaniki, obejmując stopniowo kierownicze stanowiska najpierw na wydziale obróbki kół zębatych i montażu, a następnie w służbie jakości, gdzie koordynował obszar jakości w siedmiu zakładach produkcyjnych Fiat Auto Poland (Bielsko-Biała, Częstochowa, Twardogóra, Czechowice-Dziedzice, Wapienica, Ustroń, Skoczów).

W 1997 roku Antoni Greń wyjechał do Włoch i w Fiat Auto w zakładzie Mirafiori Meccanica zarządzał koordynacją prac w służbie jakości. W 1999 roku powrócił do Fiat Auto Poland i objął kierownictwo służby jakości Fiat Auto Poland Tychy. Następnie w 2004 ponownie wyjechał do Włoch, gdzie pracował w centralnej służbie jakości w obszarze Manufacturing Fiat Auto w Turynie, potem w zakładzie w Melfi.

Od 2007, po powrocie do Polski Antoni Greń kierował obszarem jakości w zakładzie Tychy, a od 2012 jest kierownikiem produkcji i logistyki.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane