/  / Złoty medal WCM dla zakładu Fiata w Tychach

Złoty medal WCM dla zakładu Fiata w Tychach

FIAT|
null
© FAP
null

Tyski zakład Fiat Auto Poland otrzymał złoty medal w światowej klasyfikacji World Class Manufacturing (WCM), międzynarodowej metodologii organizacji cyklu produkcyjnego i zarządzania fabrykami, które działają zgodnie z najwyższymi standardami na poziomie światowym w zakresie bezpieczeństwa, ekologii, utrzymania ruchu, logistyki oraz kontroli jakości.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zakład w Tychach rozpoczął swoją działalność w 1975 roku, a dzięki ogromnym inwestycjom dokonanym na przestrzeni lat stał się jednym z najnowocześniejszych  zakładów produkujących samochody na świecie. Aktualnie produkowane w nim są egzemplarze Fiata 500, Abarth 500, Lancii Ypsilon oraz Forda Ka.

Oprócz tyskiej fabryki Fiat Auto Poland w naszym kraju znajduje się też inny zakład Fiata, który otrzymał to ważne wyróżnienie w zeszłym roku: to Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej, gdzie produkowane są silniki 1.3 Multijet (diesel) oraz 0.9 TwinAir (benzyna).

WCM jest stosowany przez wiele liczących się na świecie producentów. Jego metodologia obejmuje wszystkie aspekty procesu produkcyjnego, w tym bezpieczeństwo, systemy kontroli jakości i utrzymania ruchu, optymalizację procesów logistycznych oraz organizację miejsca pracy.

Zgodnie z systemem, audytorzy dokonują okresowych ocen, aby sprawdzić rezultaty osiągnięte przez zakład, a po ich zakończeniu przyznawana jest punktacja skali od 0 do 100. Proces usprawnienia według WCM przewiduje trzy poziomy pośrednie: Brązowy, Srebrny i Złoty oraz ostatni, finalny: World Class Level.

Od 2006 roku do dziś prawie wszystkie zakłady Fiata zostały objęte programem World Class Manufacturing i 58 z nich otrzymało w ostatnich latach przynajmniej jedno wyróżnienie od WCM Association, udowadniając tym samym, że struktura produkcyjna grupy ciągle się usprawnia i staje się coraz bardziej konkurencyjna.

Przed tyskim zakładem w ostatnich tygodniach złoty medal WCM odebrał też turecki zakład Fiata Tofas w Bursie, a w czerwcu tego roku takie samo wysokie wyróżnienie zostało przyznane zakładowi Fiata w Pomigliano d'Arco koło Neapolu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane